Šį faktą pirmadienį, kovo 24 d., paviešino žurnalistas, per klaidą pridėtas prie diskusijos.
P. Hegsethas stengėsi diskredituoti Jeffrey Goldbergą, žurnalo „The Atlantic“ vyriausiąjį redaktorių, pasirodžius jo skandalingam straipsniui, kuriame žurnalistas išsamiai pasakoja, kaip buvo pridėtas prie susirašinėjimų naudojant komercinę programėlę, kurių metu P. Hegsethas nurodė oro atakų taikinius – Jemeno hučių kovotojus.
„Kalbate apie nesąžiningą ir itin susikompromitavusį vadinamąjį žurnalistą, kuris padarė karjerą iš melagienų skelbimo, – tokiais žodžiais nebūdingai piktas P. Hegsethas apibūdino gerbiamą Vašingtono reporterį ir redaktorių. – Tai vyrukas, skleidžiantis šlamštą.“
Gynybos sekretorius, pateikęs komentarų nusileidęs Havajuose prieš savaitės trukmės kelionę į Aziją, neneigė, kad susirašinėjimai egzistuoja (jie galėjo pažeisti darbą su slapta informacija reglamentuojantį federalinį įstatymą).
Spaudžiamas pateikti daugiau detalių, P. Hegsethas kategoriškai paneigė, kad buvo dalijamasi informacija neoficialiais kanalais.
„Girdėjau, kaip tai apibūdinta. Niekas nesiuntė žinučių su karo planais. Daugiau neturiu ką pasakyti šiuo klausimu“, – pareiškė jis.
Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Brianas Hughesas pirmadienį vakare paprieštaravo P. Hegsetho komentarams, patvirtinęs pokalbių grupės egzistavimą ir nepaneigęs jos turinio.
„Šiuo metu galiu pasakyti, kad paviešinti susirašinėjimai, regis, yra autentiški. Aiškinamės, kaip prie grupės buvo pridėtas jam nepriklausantis asmuo“, – sakė jis.
Pokalbių grupėje, kurią sukūrė Mike’as Waltzas likus keletui dienų iki šį mėnesį surengtos bombardavimo kampanijos prieš Irano remiamą grupuotę, buvo pateikta D. Trumpo administracijos samprotavimų, ar bombarduoti hučius, kurie atakuoja komercinius laivus Raudonojoje jūroje.