„Specialioji tyrimų komandą įvykdė reidą prezidento kanceliarijoje, Nacionalinėje policijos agentūroje, Seulo policijos agentūroje ir Nacionalinės asamblėjos apsaugos tarnyboje“, – naujienų agentūrai AFP adresuotame pranešime teigė pareigūnai.
Po to, kai prezidentas gruodžio 3 d. buvo trumpam sustabdęs pilietinę valdžią, buvo pradėtas tyrimas dėl „sukilimo“ ir Yoon Sook Yeolui buvo uždrausta išvykti iš šalies.
Antradienį vakare buvo oficialiai sulaikytas buvęs gynybos ministras Kim Yong-hyunas, jam pareikšti kaltinimai „sukilimo metu vykdžius svarbias pareigas“ ir „piktnaudžiavus valdžia, siekiant neleisti pasinaudoti teisėmis“.
Trečiadienį „Yonhap“ pranešė, kad Kim Yong-hyunas prieš pat areštą mėgino nusižudyti.
Seulo centrinio apylinkės teismo atstovas naujienų agentūrai AFP pirmiau tą pačią dieną pasakojo, kad Kim Yong-hyunas buvo sulaikytas baiminantis, jog gali būti sunaikinti įrodymai.
Kim Yong-hyunas per savo advokatus pareiškė, kad „visa atsakomybė už šią situaciją tenka man vienam“ ir kad jo pavaldiniai „viso labo vykdė mano nurodymus ir jiems skirtas pareigas“.
Sekmadienį sulaikytam Kim Yong-hyunui taip pat uždrausta išvykti iš šalies – toks draudimas galioja ir buvusiam vidaus reikalų ministrui bei generolui, atsakingam už karo padėties priežiūrą.
Operacijos metu į parlamentą buvo pasiųsti kariai ir sraigtasparniai, kaip manoma tam, kad pamėgintų – tiesa, nesėkmingai – neleisti įstatymų kūrėjams surengti balsavimą prieš Yoon Sook Yeolo sprendimą paskelbti karo padėtį.
Policija pranešė, kad trečiadienį buvo taip pat sulaikytas Korėjos nacionalinės policijos agentūros generalinis komisaras Cho Ji-ho ir Seulo policijos agentūros vadovas Kim Bong-sikas.
Situaciją pirmą kartą pakomentavo Šiaurės Korėja
Po to, kai Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas buvo trumpam paskelbęs karo padėtį, šalyje tvyro „chaosas“, trečiadienį pirmą kartą komentuodama šią situaciją paskelbė Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida.
„Šokiruojantis incidentas, kai tas marionetė Yoon Suk Yeolas, kuriam dabar gresia apkalta ir vyriausybės krizė, staiga paskelbė karo padėtį, o jo fašistinė diktatūra ėmė ryžtingai mojuoti ginklais ir peiliais, visoje Pietų Korėjoje sukėlė chaosą“, – komentaruose rašo valstybinė žiniasklaida.
„Tarptautinė bendruomenė rūsčiai stebi ir mano, kad incidentas su karo padėtimi atskleidė Pietų Korėjos visuomenės pažeidžiamumą“, – pridūrė ji.
„Komentuotojai Yoon Suk Yeolo trumpam paskelbtą karo padėtį apibūdina kaip desperatišką žingsnį, po kurio Yoon Suk Yeolo politinis gyvenimas gali netrukus baigtis.“
Yoon Suk Yeolas antradienį vėlai vakare laikinai sustabdė pilietinį valdymą ir į parlamentą nusiuntė specialiąsias pajėgas bei sraigtasparnius, tačiau stabilia laikomos demokratinės šalies įstatymų kūrėjai privertė jį atšaukti savo potvarkį.
Jo apkalta parlamente šeštadienį nepavyko, nors lauke šaltyje jo atsistatydinimo reikalaudami būriavosi tūkstančiai žmonių. Opozicija planuoja kitą šeštadienį teikti dar vieną siūlymą pradėti prezidento apkaltą.