Pilotas reikalavo, kad kolegos jo mamai išduotų netikrą įlaipinimo taloną. Jis atsisakė kilti, jeigu jie nesutiks priimti mamos į lėktuvą. Skrydis, kuriuo vyko 122 keleiviai, dėl konflikto buvo atidėtas 20 minučių.
Pernelyg didelės nacionalinių oro linijų pilotams suteiktos laisvės problema tapo itin aktuali po to, kai žmonės ėmė skųstis, jog pilotai ir lėktuvų įgula piktnaudžiauja nemokamais skrydžiais artimiesiems, darbo metu apsistoja penkių žvaigždučių viešbučiuose ir net vagiliauja (nuolat dingsta keleiviams skirti alkoholiniai gėrimai).
Oro linijos jau ne kartą pateko į nemalonią situaciją dėl pilotų elgesio – anksčiau buvo skųstasi, jog verslo klasės neretai išprašomi iš savo vietų, kad atsisėsti galėtų įgulos šeimos nariai.
Šiuo metu lėktuvų įgulos profesinė sąjunga įsivėlusi į konfliktą su Indijos valdžia. Nesutarimų kilo, kai buvo atleisti keli streikavę pilotai.
Dabar skundžiamasi, jog lėktuvo pilotas pasodino savo motiną kabinoje, vietoje, rezervuotoje kitam įgulos nariui. Lėktuvas skrido reisu iš Punės Vakarų Indijoje į sostinę Naująjį Delį, skelbia „Indian Express“.
„Pilotui pradėjus reikalauti į lėktuvą būtinai paimti jo motiną, buvo informuoti operacijų ir komercijos departamentai. Pilotas pradėjo grasinti, jog be savo motinos iš viso niekur neskris“, - skelbia minėtasis dienraštis. Oro linijų atstovas Rohitas Nandanas sako, jog pilotas buvo sudrausmintas.
Pastarasis incidentas byloja apie akivaizdžią pilotų neliečiamybę, teigia buvęs aviacijos pareigūnas ir Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos tarybos narys, mokslų daktaras Sanatas Kaulas.
„Tikiuosi, jog bus nedelsiant sustabdyta piloto licencija ir bus imtasi reikiamų veiksmų. Pilotai mažiausiai disciplinuoti darbuotojai iš visų. Jie arba streikuoja, arba piktnaudžiauja užimamomis pareigomis. Mano esantys aukščiau įstatymų ir taisyklių, nes labai dažnai sausi išlipa iš balos“, - teigia specialistas.