Mokslininkas, atlikdamas tyrimą, rėmėsi viešai prieinamais gimimų skaičiais miestuose ir kaimuose. Kartu su ekonomistu Su Jianu iš Pekino universiteto, jis, be to, analizavo registracijų į mokyklas skaičių, namų ūkių duomenis ir vyriausybės pateikiamą informaciją apie gyventojus.

2018-ieji kinams yra „istorinis pokytis“, - sakė Yi Fuxianas. Anot jo, gyventojų skaičius mažėjo pirmą kartą nuo 1949-ųjų. Ir šios tendencijos esą galbūt nebeįmanoma pakeisti, nes mažėja vaisingo amžiaus moterų skaičius, o poros dėl didėjančių išlaidų švietimui, sveikatai ir būstui neskuba kurti šeimų.

Daugiausiai gyventojų - 1,4 mlrd. - turinti pasaulio šalis dešimtmečius vykdė „vieno vaiko politiką“, kad sumažintų gyventojų augimą. 2016-aisiais vyriausybė, baimindamasi gyventojų senėjimo ir su tuo susijusio darbo jėgos stygiaus, sušvelnino šią nuostatą. Nuo tada poros Kinijoje gali turėti daugiausiai du vaikus. Tačiau po to gimimų procentas, priešingai nei tikėtasi, nekilo. Todėl dabar spėliojama, kad vyriausybė ryšis visiškai atsisakyti šeimos planavimo ribojimų.

Kinijos statistikos departamentas 2018-ųjų gimimų skaičius skelbs sausį. Tačiau vietos žinybų duomenys rodo, kad pernai gimimų smarkiai sumažėjo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)