L. Lynch paskelbė šią daugelio prognozuotą poziciją po susitikimo su FTB direktoriumi Jamesu Comey taip pat prokurorais ir agentais, vadovavusiais šiam didelio dėmesio sulaukusiam tyrimui, kuris tapo sunkia našta demokratės H.Clinton kampanijoje dėl Baltųjų rūmų.
„Gavau ir priėmiau jų vienbalsę rekomendaciją, kad nuodugnus metus trukęs tyrimas būtų užbaigtas ir kad jokie kaltinimai nebūtų iškelti jokiems asmenims, patekusiems į šio tyrimo akiratį“, – sakoma L.Lynch pranešime.
Generalinė prokurorė anksčiau pažadėjo atsižvelgti į FTB ir prokurorų sprendimus, sprendžiant klausimą, ar turi būti pateikti kaltinimai – po to, kai paaiškėjo, kad ji praeitą savaitę buvo trumpai susitikusi su H. Clinton vyru, buvusiu prezidentu Billu Clintonu. Dėl to respublikonai pakėlė triukšmą dėl tikėtino vyriausybės kišimosi.
FTB antradienį rekomendavo, kad jokie kaltinimai nebūtų pateikti dėl H.Clinton elektroninio pašto naudojimo, sakydamas, kad jo tyrimas nenustatė pagrindo baudžiamajam persekiojimui.
Tačiau jo vertinime sakoma, kad H. Clinton elgėsi „itin nerūpestingai“, siųsdama įslaptintą informaciją per savo asmeninio elektroninio pašto paskyrą.
J. Comey sakė, kad įslaptintos informacijos esam 110 elektroninių laiškų, nors H.Clinton tvirtino, kad ta medžiaga nebuvo įslaptinta, kai laiškai buvo siunčiami. FTB vadovas taip pat pripažino, kad į tą paskyrą galėjo būti įsibrauta.
Nors buvusi šalies pirmoji ponia galės lengviau atsikvėpti, išvengusi baudžiamųjų kaltinimų, galėjusių sužlugdyti jos kampaniją, neigiamas FTB įvertinimas dar gali padidinti vis labiau aštrėjančią priešpriešą su tikėtinu respublikonų kandidatu Donaldu Trumpu.
D. Trumpas ir kiti respublikonai nedelsdamas pasinaudojo tomis išvadomis, išvadinę H.Clinton melage ir skųsdamiesi, kad visa sistema yra nesąžininga.