Ypač rizikingas 24-erių metų kario sprukimas iš Šiaurės Korėjos tapo efektyvia priemone, kuria pietinė valstybė nutarė veiksmingai pasinaudoti kaip Pchenjano vykdomą propagandą nukenksminančiu ginklu.
Žinią apie pasprukusį karį kaipmat pasigavo viso pasaulio žiniasklaida. Jos poveikį, be abejo, sustiprino stebėjimo kamerų užfiksuotas vaizdo įrašas, iš kurio matyti, kaip pabėgėlio vairuojamas automobilis pervažiuoja itin akylai saugomą Jungtinės saugumo srities (JSA), o po akimirkos kulkų krušos nepabūgęs karys bėgte kerta demarkacijos liniją. Verta paminėti, kad JSA zona yra vienintelė demilitarizuotosios zonos sritis, kurioje abiejų šalių kariai susiduria akis į akį, rašoma svetainėje newsweek.com.
Netrukus po lapkričio 13 d. įvykdyto didžiulį atgarsį sukėlusio kario poelgio, iš Pietų Korėjos vėl startavo UTB bangomis perduodamo radijo kanalo „Voice of Freedom“ transliacijos. Apie tai, anot Pietų Korėjos naujienų agentūros „Yonhap“, lapkričio 26 d. pranešė šalies karinių pajėgų vadovybė.
Transliacijų rengėjai pasakojo, kaip karys kirto sieną, kaip jam į pagalbą suskubę medikai sugebėjo sutvarstyti rimtas kulkų padarytas žaizdas ir pasirūpinti keletu ankstesnių sužalojimų, kaip jis buvo gydomas nuo parazitų sukeltos infekcijos ir hepatito B. Buvo užsiminta ir apie prastos mitybos pasekmes jo sveikatai.
„Informacija apie elitinėms pajėgoms, tokioms kaip JSA apsauga, priklausančio kario sprukimą pro šalį zvimbiant kulkoms, padarys nemenką psichologinį poveikį Šiaurės Korėjos sienos apsaugos pareigūnams“, – sakė su Pietų Korėjos laikraščio „Chosun Ilbo“ žurnalistais bendravęs karinių pajėgų atstovas.
Šiaurės Korėjos sienos apsaugos pareigūnų į bėglį paleistos kulkos paliko žymes, kurias lig šiol galima matyti pietinėje JSA pusėje. Pirmadienį šioje srityje apsilankęs Pietų Korėjos gynybos ministras Song Young Moo pasmerkė Šiaurės Korėjos pajėgų veiksmus.
„Šaudymas pietų pusėn į pabėgti bandantį asmenį prilygsta paliaubų sutarties pažeidimui“, – sakė Song Young Moo, turėdamas omenyje 1953 m. pasirašytą susitarimą, pagal kurį buvo paskelbtos į Korėjos karą sukilusių valstybių paliaubos.
„Kirsti demarkacijos liniją yra pažeidimas. Nešiotis automatus [JSA teritorijoje] – taip pat pažeidimas, – kalbėjo ministras. – Šiaurės Korėja turi žinoti, kad tolesni tokio pobūdžio incidentai yra netoleruotini.“
Šiaurės Korėjos vyriausybės kontroliuojama žiniasklaida jokios informacijos apie kario pabėgimą ir tolesnę įvykių eigą neperdavė, tačiau, kaip tikina Pietų Korėjos žvalgybos šaltiniai, visi sienos apsaugos pareigūnai, į šias pareigas skirti kaip tarnauti režimo ideologijai tinkami kariai, buvo nušalinti ir pakeisti dėl nesugebėjimo užkirsti kelio įvykusiam incidentui.
Praeitą savaitę JSA zonoje apsilankę diplomatai matė, kaip vyrai kasė griovius ir sodino medžius toje vietoje, kurioje karys perbėgo į Pietų Korėją. Tokie veiksmai buvo įvertinti kaip Pchenjano bandymas sustiprinti sienos apsaugą ir eliminuoti tarpus, kuriais galėtų pasinaudoti sprukti norintys kariai.
Vis dėlto Pietų Korėjos garsiakalbiais perduodamos informacijos nesustabdys jokie fiziniai barjerai – transliacijų garsas, pasak kariškių, pasiekia net už 19 kilometrų nuo sienos esančius Šiaurės Korėjos karius ir civilius gyventojus.
2004 m. Pietų Korėja nutraukė vykdytas transliacijas, tačiau 2015 m. vėl ėmė leisti prieš Pchenjaną nukreiptus pranešimus – naujienas ir šalyje populiarią muziką. Transliacijos buvo atnaujintos, kai kaimyninių valstybių santykiai tapo tokie įtempti, kad nebuvo apsieita be ginkluotų susirėmimų tų pačių metų rugpjūtį.
Vykdydama dvišalio susitarimo dėl įtampos mažinimo sąlygas, Pietų Korėja pažadėjo nutildyti garsiakalbius, tačiau 2016 m. sausį, po ketvirto Šiaurės Korėjos branduolinio bandymo, transliacijos vėl atnaujintos.