Nemažai žmonių socialiniuose tinkluose negaili kritikos Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sveikatos apsaugos pramonei.

Tyrėjai kol kas nepateikė nužudymo motyvo ir niekaip jo nesusiejo su B. Thompsono darbu.

Bet žinia apie nužudymą ir kilusios diskusijos, regis, dar labiau sustiprino visuomenės nepasitenkinimą sveikatos draudimo paslaugomis.

Amerikos gyventojai niršta dėl sveikatos apsaugos, nes „tai didžiulės išlaidos“ daugeliui, paaiškino pelno nesiekiančios ekspertų grupės „RAND Corporation“ vyresnioji ekonomistė Christine Eibner.

Be to, kaip sakė C. Eibner, sveikatos draudimo bendrovės pastaraisiais metais vis dažniau atsisako padengti sąskaitas už gydymą ir vadovaujasi ankstesnio leidimo taisyklė, t. y. kai gydytojai privalo gauti už sveikatos planus atsakingų institucijų patvirtinimą, prieš suteikdami paslaugą ar skirdami vaistų, siekiant įsitikinti, jog pacientui jų iš tikrųjų reikia, rašo BBC.

Galbūt būtent tokia praktika vis labiau kursto piktus komentarus internete, kurių padaugėjo po B. Thompsono nužudymo, mano „RAND Corporation“ vyresnioji ekonomistė.

O žudiko neva ant vienos iš kulkų užrašytas žodis „deny“ („atmesti“) gali būti susijęs su prašymų padengti gydymo išlaidas atmetimu, pridūrė ji ir priminė, kad policija kol kas nepatvirtino šaulio motyvo.

Dėl minėtosios praktikos „UnitedHealthcare“ ne kartą bylinėjosi teisme, tačiau ši bendrovė tikrai ne vienintelė, kaltinama prašymų atmetimu. „Tai vyksta visur, – teigė C. Eibner. – Taip elgiasi visos draudimo bendrovės.“

B. Thompsono žmona JAV transliuotojui NBC sakė, kad jis anksčiau buvo gavęs grasinančių žinučių.

ELTA

Niujorko policija pirmadienį pranešė sulaikiusi vyrą, susijusį su aukšto rango draudimo bendrovės vadovo nužudymu. Luigis Mangione pirmiau buvo sulaikytas Pensilvanijoje, kur jam pareikšti kaltinimai dėl šaunamojo ginklo turėjimo.

L. Mangionei pirmadienį pareikšti kaltinimai ir dėl žmogžudystės. Jis kaltinamas dėl žmogžudystės, trijų šaunamųjų ginklų laikymą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų ir klastotės, teigiama internete pasirodžiusiuose teismo dokumentuose, kurių turinį cituoja „The New York Times“ ir CNN.

Brianas Thompsonas buvo nušautas gruodžio 4-ąją prie Niujorko viešbučio „Hilton“. JAV žiniasklaida pranešė, kad jis greičiausiai tapo iš anksto suplanuotos žmogžudystės auka.

Luigis Mangione

Saugumo ekspertas, kadaise buvęs atsakingas ir už B. Thompsono asmens sargybinių komandą, prisipažino, kad jį pribloškė tas faktas, jog vykdomasis direktorius iš Niujorke esančio viešbučio išėjo vienas, jo neišlydėjo net viešbučio apsaugininkai.

„Dabar Jungtinėse Amerikos Valstijose daug pykčio“, – pareiškė Philipas Kleinas, kuriam priklauso Teksaso valstijoje įsikūrusi bendrovė „Klein Investigations“. Jo teigimu, naftos, finansų ir maisto gaminių pramonės įmonės sulaukia vis daugiau grasinimų – didesnės kainos pakurstė vartotojų pyktį.

P. Kleinas sakė, kad į jo įmonę B. Thompsonas kreipėsi XXI a. pradžioje, prieš sakydamas kalbą Dalase, gavęs naftos įmonės kvietimą. „Šioms bendrovėms reikia pabusti ir suvokti, kad jų vadovai gali būti nužudyti bet kurioje Jungtinių Amerikos Valstijų vietoje, – sakė jis telefoninio pokalbio su BBC metu. – Žiūrėdami beisbolo varžybas, savo atžalų futbolo rungtynes ar bet kur kitur.“

Spėlionių sukėlę užrašai

Kaip buvo skelbta anksčiau, žmogžudystės vietoje pareigūnai rado šovinių tūtelių, ant kurių buvo užrašyti žodžiai „deny“, „defend“ („ginti“) ir „depose“ („pašalinti“), sukėlę įvairių spėlionių dėl žudiko motyvų. Panašių žodžių galima rasti vienos knygos pavadinime – „Delay, Deny, Defend: Why Insurance Companies Don’t Pay Claims and What You Can Do About It“ („Vilkinti, atmesti, ginti: kodėl draudimo bendrovės atsisako mokėti išmokas ir ką galima padaryti“).

2010-aisiais išleistą knygą parašė Jay Feinmanas, Naujajame Džersyje esančio Rutgerso universiteto teisės dėstytojas. Joje neva atskleidžiamas tikrasis draudimo pramonės veidas ir pateikiama patarimų amerikiečiams, kaip nepasiklysti sveikatos apsaugos sistemos labirintuose.

Kritikai dažnai vartoja šiuos žodžius („vilkinti“, „atmesti“, „ginti“), kalbėdami apie draudimo bendrovių naudojamą taktiką: jos vilkina sprendimų priėmimą, atmeta prašymus išmokėti išmokas ir gina tokius sprendimus.

Dėstytojas J. Feinmanas atsisakė pateikti komentarų.

B. Thompsonas atėjo dirbti į „UnitedHealthcare“ 2004 m., įmonės vadovu tapo 2021-aisiais. Anksčiau jis dirbo „PwC“. B. Thompsonas gyveno Minesotos valstijoje, o į Niujorką atvyko dalyvauti investuotojų susitikime.

„UnitedHealthcare“ yra „UnitedHealth Group“ patronuojamoji bendrovė, turinti gydytojų komandų, slaugos namų tinklų ir chirurgijos centrų bei glaudžiai bendradarbiaujanti su valstybinėmis sveikatos draudimo įmonėmis, tokiomis kaip „Medicare“ ir „Medicaid“.

„UnitedHealthcare“ trečiojo šių metų ketvirčio (liepa–rugsėjis) pajamos siekė 74,9 mlrd. JAV dolerių (71 mlrd. eurų). Vadovaujantis spalio mėnesį paskelbta informacija, įmonė turi 29,7 mln. klientų Amerikoje.

Pasigirdus kaltinimams, kad „UnitedHealthcare“ neva atsisakė padengti pagristas gydymo išlaidas, kai kuriose valstijose buvo iškelta baudžiamųjų bylų. Reguliuojančiosios institucijos taip pat kreipėsi į teismą dėl bendrovės siūlomų įsigijimų, teigdamos, kad „UnitedHealthcare“ užimtų pernelyg dominuojančią padėtį rinkoje.

Tiesa, šie skandalai ir bylos verslui, panašu, nė kiek nepakenkė. Prieš planuojamą įmonės vadovų susitikimą su pagrindiniais investuotojais, kuris turėtų įvykti šią savaitę, kalbama, kad kitais metais pajamų augimas bus dviženklis, o pelnas – maždaug 10 proc. didesnis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)