Spartus Rusijos pajėgų judėjimas Pokrovsko kryptimi tapo įmanomas po to, kai krito Avdijivka, teigia su „Deutsche Welle“ portalu bendravęs pulkininkas Markusas Reisneris, Austrijos kariuomenės karininkas, karo istorikas, Teresės karo akademijos Vienoje tyrimų skyriaus vadovas.

Avdijivka – tai ankstesnė tvirtovė, o nuo vasario šį statusą perėmė Pokrovskas. Deja, dabar, pralaužę dvi gynybos linijas, rusų kariai grėsmingai artinasi prie šio paskutinio, nors ir labiausiai ginamo, taško.

Padėtį miesto apylinkėse labiausiai komplikuoja tai, jog Rusų pajėgoms nebūtina užimti miesto, kad sutrikdytų logistiką: pakanka prie jo priartėti, kad būtų galima nukreipti artileriją į tiekimo linijas.

Gustavas Gresselis, Berlyne dirbantis Europos užsienio santykių tarybos karo ekspertas, neabejoja, kad Maskva nusiteikusi sunaikinti ir Pokrovską, ir jo logistiką. Blogiausias įmanomas scenarijus galėtų būti visiška Donecko srities okupacija, mano jis.

Vis dėlto Ukrainos pajėgoms gali pavykti užblokuoti savus sausumos koridorius net ir tuo atveju, jei priešas pasieks Pokrovsko liniją, įsitikinęs Kyjive veikiančio Kariuomenės, konversijos ir nusiginklavimo tyrimų centro specialistas Mychaila Samusas.

Kursko operacijos įtaka kovoms prie Pokrovsko

Remiantis gaunama informacija, į Kursko operaciją Kyjivas įtraukė nemažai karių, galėjusių pastiprinti sudėtingų Ukrainos fronto ruožų gynybą.

„Deja, Kursko operacija nedaro tiesioginio ir didelio poveikio Rusijos operacijoms Donbase“, – pastebėjo M. Reisneris.

Į Kursko sritį Kremlius permetė tik dalį patyrusių karių, kurie anksčiau buvo dislokuoti Donbase.

Visgi tikėtina, kad puolimas Kurske dar gali pakoreguoti įvykius – kad operacijos potencialas dar neišnaudotas, nurodė G. Gresselis.

„Taip, Kurskas – tai avantiūra. Tai operacija, susijusi su didele karine rizika. Bet problema čia ta, kad politiniu požiūriu visi variantai labai rizikingi“, – paminėjo jis, turėdamas omenyje lapkritį vyksiančius rinkimus JAV, kalbas apie mažesnę pagalbą iš Vokietijos ir uždelstą ginklų tiekimą.

M. Samusas kiek ramiau analizuoja Kursko operaciją. Jis teigia, kad tame rajone būtina suformuoti pietinį flangą, kuris pristabdytų Rusijos pajėgų veržimąsi. Kuo toliau prasiskverbs Ukrainos pajėgos, tuo daugiau išteklių Kremlius bus priverstas atitraukti iš Ukrainos ir perkelti į Kurską.

„Siekdama atitinkamo propagandinio efekto, visus pajėgumus Maskva meta prie Pokrovsko. Ji nori užimti Pokrovską ir pavaizduoti šį laimėjimą kaip metų pergalę. Vėliau vyks pergrupavimas ir bus bandoma perkelti rezervą į Kursko sritį“, – aiškino jis.

Rugpjūčio 31 dienos Karo tyrimų instituto (ISW) ataskaitoje nurodoma, kad Rusijos karinė vadovybė jau permetė į Kursko sritį kai kuriuos dalinius, turėjusius padidinti veržimosi Pokrovsko kryptimi efektyvumą. Taigi, Kursko operacija vis dėlto daro poveikį Rusijos sprendimams ir manevrams visame karo teatre.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)