„Kam skambinti, jei norite pasikalbėti su Europa? Tai Giorgia Meloni“, – skelbia „Politico“.
G. Meloni 2022-aisiais tapo pirmąja moterimi Italijos ministro pirmininko poste ir nors šis įvykis buvo priimtas kaip sensacija, mažai kas manė, kad ji ilgai eis gautas pareigas. Ekspertai prognozavo, kad jos atstovaujamą valdančiąją dešiniųjų koaliciją neišvengiamai suskaldys vidiniai konfliktai, be to, ją ne labiausiai mėgo Briuselis.
Tačiau per pastaruosius porą metų G. Meloni konsolidavo Vyriausybę, paversdama ją viena stabiliausių nuo pat karo pabaigos. Nepaisant 137 proc. BVP siekiančios valstybės skolos, Italijos ekonominės prognozės nėra tokios grėsmingos, kad atbaidytų užsienio investuotojus, kuriems imponuoja stebėtinai rami politinė atmosfera, rašo „Politico“.
Nors dar 2018 metais G. Meloni džiūgavo V. Putinui išlikus valdžioje ir jo perrinkimą laikė nekvestionuojama Rusijos žmonių valios išraiška, pradėjusi eiti premjerės pareigas, ji šokiravo savo kritikus kaip viena uoliausių ir ištikimiausių Ukrainos rėmėjų. Kad yra tobula komandos žaidėja, G. Meloni įrodė pernai vasarį, kai, pasinaudodama savo įtaka, įkalbėjo Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną pritarti itin reikšmingam 50 mlrd. eurų pagalbos Ukrainai paketui, už ką vėliau buvo giriama aukščiausio rango pareigūnų.
Po Donaldo Trumpo perrinkimo G. Meloni gali įgyti dar didesnį pagreitį, mano „Politico“. Į paties D. Trumpo akiratį Italijos premjerė gal ir nepatenka, tačiau milijardierius Elonas Muskas ja, regisi, susižavėjęs: jis pritaria G. Meloni imigracijos politikai ir kovai su teismų sistema, o neseniai Niujorke įteikė jai Atlanto tarybos Pasaulio piliečio apdovanojimą. Tuoj po rinkimų Italijos politikė „Teslos“ vadovą apibūdino kaip „pridėtinę vertę“ dabartiniame politiniame kontekste ir potencialų tarpininką bendraujant su D. Trumpo administracija.
„Politico“ į kasmet skelbiamą įtakingiausių Europos žmonių sąrašą įtraukė ir Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovą Andrijų Jermaką. Šių metų reitingo sąrašuose A. Jermakas pateko į „Svajoklių“ kategoriją.
Reitingo sudarytojai A. Jermaką mato kaip asmenį, kurio misija – įtikinti tarptautinę bendruomenę paremti Kyjivo turimą sąžiningos taikos viziją, kurios būtinieji komponentai – teritorinis Ukrainos vientisumas, saugumo garantijos, įskaitant narystę NATO, ir skaudžios pasekmės Rusijai.
„Politico“ reitingas suskirstytas į tris kategorijas – „Vykdytojų“, „Griovėjų“ ir „Svajoklių“. Į pastarąją, be A. Jermako, pateko Vengrijos ministras pirmininkas V. Orbanas, ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Kaja Kallas, Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas, Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis ir popiežius Pranciškus.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šių metų reitingo sąrašuose figūruoja kaip „Vykdytojas“.