Taikos per jėgą šalininkas K. Kellogas seniau ne kartą viešai kalbėjo, jog bet kokiame susitarime dėl karo baigties privalo būti Ukrainos saugumą užtikrinančių garantijų.
„K. Kelloggas – žmogus, su kuriuo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir jo aplinka tikrai gali produktyviai dirbti. Ukrainos lyderis jau prisitaikė prie pamažu besikeičiančios Vašingtono politikos bei Europos politikos dinamikos. Jis jau nebeatmeta derybų galimybės. Būtent tą ragina daryti patarėjai iš Amerikos – palikti Vladimirui Putinui galimybę būti ponu „Ne“ ir taip rizikuoti užsitraukti Trumpo pyktį“, – teigiama „Politico“ publikacijoje.
Naujausias interviu
Žurnalistai įvertino ir naujausią V. Zelenskio interviu, kurį jis lapkričio 29 dieną davė britų televizijos kanalui „Sky News“. Ukrainos prezidentas giriamas už puikų diplomatinį manevravimą – konkrečiai jo pateiktą siūlymą, kaip užbaigti „karštąją karo fazę“ priimant Ukrainą į NATO ir netgi be laikinai Rusijos okupuotų teritorijų susigrąžinimo.
Vienas iš Ukrainos prezidento patarėjų, panoręs išlikti anonimu, „Politico“ pareiškė labai abejojąs, ar V. Zelenskis galėtų tęsti politinę karjerą, jeigu taip „nurašytų praktiškai ketvirtadalį šalies teritorijos“.
Tikimybė, kad JAV prezidentu išrinktasis D. Trumpas pritars Ukrainos narystės NATO idėjai, dar menkesnė, nei kad buvo Joe Bideno atveju.
„Kils juridinių problemų, nes aljanso įsipareigojimai kolektyvinei gynybai negalios okupuotoje Ukrainos dalyje. O V. Putinas ir jo pagalbininkai vis primena, kad jie niekada nepritars Ukrainos prisijungimui prie NATO“, – pabrėžiama publikacijoje.
Kiti tikslai
„Politico“ neatmeta galimybės, kad V. Zelenskio pareiškimai „Sky News“ galėjo turėti ir kitų tikslų: „Panašu, kad norėta perduoti pasirengimo svarstyti įvairius variantus žinutę. Ukrainos prezidentas davė suprasti, kad nori dirbti su D. Trumpu akis į akį“.
Kaip per interviu „Politico“ sakė buvęs Ukrainos diplomatijos vadovas Dmytro Kuleba, oficialusis Kyjivas puikiai supranta, kad teks prisitaikyti ir stengiasi nesugadinti santykių su D. Trumpu. Būtent dėl to V. Zelenskis ir akcentavo diplomatinių sprendimų paieškų svarbą.
„Paklausykite jo pastarųjų interviu, kuriuose jis sako: „Mes privalome ieškoti diplomatinių sprendimų“, „turime Krymą susigrąžinti diplomatiniu keliu“, „Mes nepakankamai stiprūs, kad atkurtume 1991 metų sienas“. Visa tai – žinutės D. Trumpui“, – sakė D. Kuleba. Jis prognozuoja, kad D. Trumpas bandys greitai užbaigti karą, tačiau perspėja, kad „nei V. Zelenskis, nei V. Putinas greitu sprendimu nėra suinteresuoti, nes abu galvoja, kad jis būtų pasiektas jų sąskaita.
„V. Zelenskis santykiuose su D. Trumpu sumaniai siekia vieno – kad dėl bet kokios taikos iniciatyvos žlugimo būtų apkaltintas V. Putinas“, – paaiškino D. Kuleba.