Vienintelė užuomina, kad po žeme įrengtas kalėjimas, kuriame kiekvieną dieną kalintos moterys buvo priverstos valandų valandas gulėti tamsoje – kanalizacijos šulinius primenančios angos.
Moterys, kurių dauguma priklauso džihadistų persekiojamai jazidų mažumai, buvo verčiamos tiesiogine to žodžio prasme gyventi po smėliu – siaubingomis sąlygomis jos valgė, gėrė ir miegojo tvankiose ir ankštose kamerose.
Kol kas tiksliai nežinoma, koks likimas nutiko dykumoje kalintoms moterims, ar kur jos galėtų būti dabar.
Širdį draskančiuose piešiniuose, kuriais kalėjimo sienas išpiešė kalintos moterys, galima įžvelgti ne tik desperaciją ir viltį, bet ir savotišką jų klaidaus gyvenimo po smėliu atspindį.
Viena iš nuotraukų aiškiai atskleidžia, kad moterys galvoja apie savo prarastą gyvenimą – gyvenimą, kurį iš jų Irake ir Sirijoje atėmė „Islamo valstybės“ teroristai.
Vienoje iš daugelio fotografijų, kaip išsiaiškino „Sky News“ žurnalistai, įamžintas didelio namo su visais reikalingais atributais (automobiliu, augalais ir naminiais gyvūnais) piešinys.
Šiurpus improvizuoto kalėjimo po žeme radinys – tik vienas iš daugelio įrodymų, kokius nusikaltimus prieš nekaltus žmones (jau nekalbant apie žudynes, žaginimus ir vergovę) vykdo „Islamo valstybės“ džihadistai.
2014 metų rugpjūtį „Islamo valstybė“ į savo rankas perėmė Irako Sindžaro miestą ir pradėjo persekioti jazidų bendruomenę, kuri sudaro daugumą vietos gyventojų.
Jungtinės Tautos išpuolius prieš jazidus, kurių tikėjimą „Islamo valstybės“ džihadistai įvardija kaip erezijas, įvardija kaip galimą genocidą.
„Siaubingi ir nepateisinami žmogaus teisių pažeidimai – „Islamo valstybės“ ir su šiais džihadistais bendradarbiaujančių teroristinių grupuočių kasdieninė veikla“, – sako vyriausioji Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarė Navi Pillay, turėdama omenyje visus teroristų vykdomus nusikaltimus.
Džihadistai taikinių nesirenka – jiems nėra skirtumo, ką žudyti ar žaginti: vyrus, moteris, vaikus. Jie vadovaujasi vienu vieninteliu argumentu, esą būtina vykdyti etninį ir religinį valymą visose jų kontroliuojamose teritorijose.
Irake jau aptiktos mažiausiai kelios masinės kapavietės, kur palaidota po kelis šimtus žmonių, kaip manoma, būtent jazidų. Vienoje iš jų, esančioje Sindžaro apylinkėse, rasta maždaug 80 moterų, kurių amžius nuo 40 iki 80 metų, palaikų. Vienas pareigūnas atskleidė, kad šios moterys buvo pasmerktos myriop, nes teroristai nusprendė, kad jos paprasčiausiai per senos paversti vergėmis ir žaginti.