Jis šiuo metu yra Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kad užkirstų kelią „kraujo praliejimui ir tragedijai“, trečiadienį „Facebook“ tinkle paskelbtame vaizdo pranešime sakė A. Ghanis.
Tačiau jis pažymėjo, kad derasi dėl galimybės grįžti į Afganistaną ir toliau dirbti siekiant teisingumo šalyje.
A. Ghanis atmetė kaltinimus, esą jis su savimi pasiėmė dideles pinigų sumas. Afganistano ambasadorius Tadžikistane apkaltino A. Ghanį pavogus 169 mln. dolerių valstybės lėšų.
A. Ghanis sakė, kad tokie kaltinimai visiškai nepagrįsti.
„Buvau priverstas išvykti iš Afganistano taip greitai, kad nespėjau nusiauti šlepečių ir apsiauti batų. Negalėjau pasiimti savo brangiausio turto – knygų ir asmeninio nešiojamojo kompiuterio, kuriame buvo viskas“, – sakė A. Ghanis.
Teigiama, kad jo bibliotekoje prezidento rūmuose yra apie 6 000 knygų.
JAE užsienio reikalų ministerija trečiadienį patvirtino, kad šalis jį ir jo šeimą priėmė dėl humanitarinių priežasčių.
Anksčiau buvo gauta pranešimų, kad A. Ghanis buvo pastebėtas JAE sostinėje Abu Dabyje.
Jungtiniai Arabų Emyratai trečiadienį pranešė „humanitariniais pagrindais“ suteikę prieglobstį Afganistano prezidentui A. Ghani, pabėgusiam iš savo šalies, kai joje valdžią užgrobė Talibanas.
„JAE Užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministerija gali patvirtinti, kad JAE humanitariniais pagrindais priėmė į šalį prezidentą Ashrafą Ghani ir jo šeimą“, – sakoma trumpame pranešime.
A. Ghani iš Afganistano pabėgo sekmadienį, kai Talibanas artėjo prie Kabulo, o vėliau užėmė sostinę, nepatirdamas pasipriešinimo.
Per „Facebook“ paskelbtame pranešime A. Ghani pripažino, kad „Talibanas laimėjo“ ir kad jis pabėgo siekdamas išvengti „kraujo liejimo“.
Iki trečiadienio nuversto prezidento buvimo vieta nebuvo žinoma. Spėliota, kad jis galėjo pasitraukti į Tadžikistaną, Uzbekistaną arba Omaną.
Naftos turtingi Jungtiniai Arabų Emyratai jau ne pirmą kartą ištiesia pagalbos ranką buvusiems lyderiams ir jų artimiesiems, tapusiais nepageidaujamais savo šalyse.
2017 metais Dubajus priėmė buvusią Tailando ministrę pirmininkę Yingluck Shinawatra, savo šalyje už akių nuteistą kalėti penkerius metus.
Sosto atsisakęs Ispanijos karalius Juanas Carlosas pernai irgi pasitraukė į JAE, kai buvo keliama klausimų apie jo turto kilmę. Šioje valstybėje aštuonerius metus gyveno ir Pakistano opozicijos lyderė Benazir Bhutto, tačiau vėliau grįžo į savo šalį ir 2007 metais buvo nužudyta.
JAE yra viena iš trijų valstybių, įskaitant Saudo Arabiją ir Pakistaną, oficialiai pripažinusių ankstesnį Talibano režimą, valdžiusį Afganistaną 1996–2001 metais.