„Kova su „Daesh“ yra svarbiausia, bet ji bus efektyvi tik tada, jei visos jėgos Sirijoje bus vieningos“, – sakė jis regioniniam laikraščiui „Le Progres“, pavartodamas kitą „Islamo valstybės“ grupuotės pavadinimą.

„Suvienyta Sirija reiškia politinę pereigą. Tai nereiškia, kad Basharas al-Assadas turi pasitraukti dar iki pereigos, bet tai turi būti užtikrinta ateityje“, – sakė jis .

Tokie komentarai rodo tam tikrą pokytį Prancūzijos požiūryje į Sirijos prezidentą; anksčiau juk reikalauta, kad B.al-Assadas būtų pašalintas, jis vadintas savo žmonių „budeliu“.

Tiesa, buvo ženklų, kad Paryžius gali rinktis nuosaikesnę poziciją, perkeldamas prioritetus į kovą su IS grupuote, surengusią teroro aktus Paryžiuje praėjusį mėnesį.

Laurent'as Fabiusas

Prancūzija, kaip JAV ir kitos tarptautinės koalicijos narės, dalyvaujančios antskrydžių kampanijoje prieš IS Sirijoje ir Irake, siekia rasti sprendimą jau ketverius metus nerimstančiam karui Sirijoje įveikti politinėmis ir karinėmis priemonėmis, įtraukiant visas vietines ir regionines jėgas.

L.Fabiusas pirmadienį sakė, kad „akivaizdu“, jog B.al-Assadas negali veikti kartu su nuosaikiaisiais sukilėliais.

„Jeigu mes pasiektume politinę pereigą ir Basharas nevadovautų Sirijos armijai, galimi bendri veiksmai prieš terorizmą. Bet prie Basharo tai neįmanoma“, – sakė jis pirmadienį radijui „France Inter“ iš JT klimato konferencijos vietos prie Paryžiaus.

„Akivaizdu, kad vadovaujant ponui Assadui neįmanoma, jog armija galėtų veikti greta nuosaikiosios opozicijos“ kovotojų, sakė L.Fabiusas.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (417)