Jungtinėse Tautose (JT) dirbame su savo partneriais, kad būtų priimta Saugumo Tarybos rezoliucija, jog derybos (turi būti) atnaujintos ir užbaigtos. Dvejų metų galutinis terminas yra vienas iš dažniausiai minimų, o Prancūzijos vyriausybė gali sutikti su šiuo skaičiumi“, – ministras Laurent'as Fabiusas sakė įstatymų leidėjams.

Palestiniečiai planuoja oficialiai pateikti JT Saugumo Tarybai rezoliucijos projektą, kuriame Izraelis būtų paragintas pasitraukti iš visų okupuotų teritorijų 2016 metais.

L.Fabiusas sakė, kad Prancūzija yra pasiruošusi organizuoti tarptautines derybas savo teritorijoje, siekdama išjudinti pastangas užtikrinti taiką tame regione.

„Gali būti organizuota tarptautinė konferencija – Prancūzija yra pasiruošusi dėl to imtis iniciatyvos, o tose derybose (Palestinos) pripažinimas būtų įrankis ... galutiniam šio konflikto užbaigimui“, – nurodė diplomatijos vadovas.

L.Fabiusas nenurodė, kada galėtų vykti tokia konferencija, apie kurią ketvirtadienio vakarą taip pat užsiminė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, taip pat nesakė, kad į ją galėtų būti pakviesti.

Tačiau ministras pabrėžė, kad Prancūzija tikisi sukviesti visus pagrindinius veikėjus, susijusius su tuo konfliktu, tokius kaip Europos Sąjunga, Arabų Lyga ir visos nuolatinės JT Saugumo Tarybos narės.

„Jeigu šios pastangos žlugs, jeigu šis paskutinis mėginimas pasiekti derybomis pagrįstą sprendinį nesuveiks, tuomet Prancūzija turės atlikti savo pareigą ir nedelsdama pripažinti Palestinos valstybę. Ir mes esame pasiruošę tai padaryti“, – perspėjo L.Fabiusas.

Ministras jau ne kartą yra sakęs, kad Prancūzija pripažins Palestiną, „kai ateis laikas“, argumentuodamas, kad dviejų valstybių sprendinių pagrįstas Artimųjų Rytų konflikto užbaigimo scenarijus logiškai veda prie būtinybės pripažinti palestiniečių valstybę.

Anksčiau penktadienį Prancūzijos įstatymų leidėjai surengė dvi valandas trukusius debatus dėl neįpareigojančios simbolinės rezoliucijos, ar Palestina turi pripažinta. Dėl to dokumento bus balsuojama antradienį, ir tikėtina, kad jis bus priimtas.

Didžiosios Britanijos parlamentas panašią rezoliuciją priėmė spalio 13 dieną, Ispanijos įstatymų leidėjai – lapkričio 18-ąją, o Švedija oficialiai pripažino Palestiną spalio 30-ąją.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją