Pinigai bus skirti nelaimės zonoje jau veikiančioms pagalbos organizacijoms, transliuotojui BFM sakė užsienio reikalų ministrė Catherine Colonna.
Ji atmetė klausimus apie tai, kad Marokas nepateikė jokio oficialaus prašymo Prancūzijai suteikti pagalbą. Pasak jos, Marokas yra „suverenus“ ir „vienintelis turi teisę nuspręsti, kokie yra jo poreikiai“.
Prancūzijos ir Maroko santykiai yra įtempti, ypač dėl Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pastangų užmegzti glaudesnius ryšius su Maroko kaimynu Alžyru.
Planuojamas E. Macrono vizitas į Maroką dar nepatvirtintas, o Maroko ambasadoriaus Prancūzijoje postas jau ne vieną mėnesį yra tuščias.
Paklausta, kodėl Marokas priėmė oficialią pagalbą iš Ispanijos ir Jungtinės Karalystės, bet ne iš Prancūzijos, C. Colonna atsakė, kad „tokia diskusija yra nederama“. „Žmonės kenčia. Žmonėms reikia pagalbos“, – sakė ji.
Sekmadienį Prancūzijos gelbėjimo labdaros organizacijos vadovas sakė, kad Maroko valdžios institucijos neleido į šalį atvykti jos komandoms, pasirengusioms teikti skubią pagalbą.
Organizacijos „Secouristes sans Frontieres“ vadovas Arnaud Fraisse transliuotojui „France Inter“ sakė, kad pagalbos darbuotojai tikėjosi sekmadienį patekti į lėktuvą, skrendantį į Maroką. „Deja, vis dar neturime Maroko vyriausybės leidimo“, – sakė jis.
Penktadienį Maroke per 6,8 balo žemės drebėjimą, kuris sukrėtė kelias šalies dalis ir sukėlė uolienų nuošliaužas, žuvo 2 122 žmonės, daugiau kaip 2 400 buvo sužeista.
Lenktynės su laiku
Naujienų agentūra dpa pranešė, kad gelbėtojų komandos iš Ispanijos, Didžiosios Britanijos ir Kataro pradėjo teikti pagalbą Maroko gelbėtojams.
Didžioji Britanija į Maroką pasiuntė 60 paieškos ir gelbėjimo ekspertų, taip pat įrangą ir keturis paieškos šunis, kad paremtų Maroko vadovaujamas operacijas, pirmadienį ryte socialiniame tinkle „X“ pranešė šios šalies ambasadorius Simonas Martinas.
Marokas sekmadienį pranešė, kad atsiliepė į pagalbos pasiūlymus iš Ispanijos, Kataro, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Arabų Emyratų, kurie pasiūlė mobilizuoti paieškos ir gelbėjimo komandų grupę.
Gelbėtojai Maroke lenktyniauja su laiku, ieškodami galimai išgyvenusių žmonių ir vykdydami sudėtingą misiją.
Pasak liudininkų, sekmadienį kai kurios nuo drebėjimo nukentėjusios vietovės vis dar buvo izoliuotos, nes kelius blokavo nuošliaužos. Kai kurie išgyvenusieji sakė, kad iš po griuvėsių pradėjo sklisti negyvų kūnų kvapas.