Prancūzija antradienį mini penktąsias ekstremistų atakos prieš „Charlie Hebdo“ metines. Tuomet buvo nužudyti devyni šio leidinio redakcijos darbuotojai, apsaugos darbuotojas, pastato lankytojas ir lauke buvęs policijos pareigūnas. Žudikai buvo alžyriečių kilmės kilmės broliai Saidas ir Cherifas Kouachi – teroristų tinklo „al Qaeda“ šalininkai, pareiškę, kad tuo išpuoliu atkeršijo už pranašo Muhammado karikatūras.

Po dviejų dienų jų bendrininkas Amedy Coulibaly, prisiekęs ištikimybę džihadistų grupuotei „Islamo valstybė“, paėmė įkaitais grupę žmonių vienoje košerinio maisto parduotuvėje. Tąsyk iš viso žuvo 17 žmonių, kol per beveik tuo pat metu policijos surengtus reidus buvo nukauti trys užpuolikai. Šių metų gegužę bus teisiamas prie šių atakų galimai prisidėjusių asmenų tinklas.

Karikatūristas ir vienas „Charlie Hebdo“ akcininkų Laurent'as Sourisseau, pasirašinėjantis Risso slapyvardžiu, per išpuolį buvo sunkiai sužeistas ir iki šiol nuolat saugomas policijos.

„Esu čia. Esame čia. „Charlie Hebdo“ tebėra čia. Jis vis dar stovi ant kojų ir yra toks pat ryžtingas “, – antradienį sakė jis radijui „France Info“ prieš niūrią atminimo ceremoniją pirmosios atakos vietoje.

„Nesiliovėme juokęsi, nes tai yra gyvenimo dalis“, – pridūrė L. Sourisseau.

Maryse Wolinski, kurios vyras George'as prieš išvykdamas į redakciją tą rytą priklijavo prie durų minėtą raštelį, tebesaugoja šį popierėlį kartu su dešimtimis jo piešinių. Ji vis dar gedi.

„Nėra taip, kad praėjo penkeri metai ir nebepykstu. Noriu tai išreikšti teismo metu ir paklausti šių žmonių, kodėl jie taip pasielgė. Manau, kad po teismo man bus geriau. Bent jau tikiuosi“, – sakė ji televizijai RMC.

Vėliausias „Charlie Hebdo“ leidimas, pasirodęs praėjus penkeriems metams po to, kai žuvo dauguma žurnalo redakcijos darbuotojų, nagrinėja saviraiškos laisvės temą.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)