Ši stovykla miško pakraštyje atsirado praėjusį rugpjūtį ir buvo naujausia po to, kai buvo evakuotos kelios kitos stovyklos netoli Ašero, esančio už 30 kilometrų į šiaurės vakarus nuo sostinės.

Tibetiečiai į šią vietovę pradėjo plūsti, kai 2010 metais viena vietos pagalbos organizacija pradėjo juos maitinti, padėti tvarkyti prieglobsčio prašymus ir sudarė sąlygas naudotis dušais.

Ankstų antradienio rytą vyrai ir moterys, išskyrus šeimas su vaikais, buvo susodinti į atskirus autobusus, ir stovykla buvo ištuštinta, sakė naujienų agentūros AFP reporteris.

„Nuo 2017 metų į prieglaudas buvo perkalta beveik 800 migrantų“, – sakoma vyriausybės regioninio biuro pranešime.

„Tačiau nepaisant kelių apgyvendinimui skirtų būstų, esančių Ivelino regione, neįmanoma juose apgyvendinti tokį didelį skaičių žmonių tinkamomis sąlygomis“, – nurodoma jame.

„Nepriimtina leisti šiems žmonėmis gyventi tokiomis sąlygomis“, – sakė Ašero meras antradienį, kai buvo evakuojama stovykla.

Tačiau jis pripažino, kad „kasmet jų (atvykėlių) skaičius auga ir artimiausiu metu tai nesiliaus“.

Tibetiečiai jau daug metų bėga iš savo tėvynės nuo sukilimą prieš Pekino valdžią 1959 metais numalšinusios Kinijos valdžios represijų.

Pasak Prancūzijos nacionalinio Rytų kalbų ir civilizacijų instituto Tibeto ekspertės Francoise Robin, šiuo metu Prancūzijoje gyvena maždaug 8 tūkst. tibetiečių.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)