„Padėtis katastrofiška, apokaliptinė“, – su CNN susijusiai televizijai BFMTV sakė Bruno Garcia, Majoto sostinėje Mamudzu įsikūrusio viešbučio „Karibu“ savininkas.

„Mes praradome viską. Viešbutis visiškai sugriautas, – sakė B. Garcia. – Nieko neliko. Tarsi ant Majoto būtų nukritusi branduolinė bomba.“

Majotas yra Indijos vandenyne prie rytinės Afrikos pakrantės, į vakarus nuo Madagaskaro. Jį sudaro dvi pagrindinės salos, kurių plotas yra maždaug dvigubai didesnis už Vašingtoną.

Ciklonas nusiaubė Prancūzijai priklausantį Majotą

Savaitgalį per pietvakarinę Indijos vandenyno dalį praūžė ketvirtos kategorijos ciklonas „Chido“, kuris iš pradžių smogė Madagaskaro šiaurinei daliai, o vėliau, greitai sustiprėjęs, užgriuvo Majotą, pranešė Prancūzijos meteorologijos tarnyba, pridūrusi, kad vėjo greitis siekė daugiau nei 220 km per valandą. Tai buvo stipriausia audra, smogusi šioms saloms per daugiau nei 90 metų, pažymėjo „Meteo-France“.

Vėliau „Chido“ pasuko į Mozambiko šiaurę, kur taip pat pridarė žalos, nors jau buvo susilpnėjęs.

Ciklonas, nusiaubęs teritoriją, kurioje gyvena kiek daugiau nei 300 tūkst. žmonių, sulygino su žeme ištisus rajonus, nutraukė elektros tinklų darbą, sugriovė ligonines bei mokyklas, apgadino oro uosto skrydžių valdymo bokštą.

Ciklonas nusiaubė Prancūzijai priklausantį Majotą

„Tiesą sakant, tai, ką mes išgyvename, yra tragedija, jaučiamės tarsi po branduolinio karo... Mačiau, kaip buvo nušluotas visas rajonas“, – agentūrai „Reuters“ sakė Mamudzu gyventojas Mohamedas Ishmaelis.

Ciklonas nusiaubė Prancūzijai priklausantį Majotą

Prancūzijos vidaus reikalų ministerija patvirtino, kad žuvo mažiausiai 11 žmonių, tačiau manoma, kad tikrasis žuvusiųjų skaičius bus daug didesnis. Vietos pareigūnai prognozuoja, kad aukų gali būti šimtai ar net tūkstančiai, praneša „Associated Press“.

„Manau, kad žuvusiųjų yra keli šimtai, gali būti, kad priartėsime prie tūkstančio. Netgi tūkstančių... turint galvoje šio įvykio mastą“, – televizijos stočiai „Mayotte la 1ere“ sakė Majoto prefektas Francois – Xavier Bieuville`is.

Didžiausią žalą patyrė neoficialios gyvenvietės ir lūšnynai, išsibarstę po visą Majotą, sakė F. X. Bieuville`is.

Kalbėdamas apie oficialų žuvusiųjų skaičių, F. X. Bieuville`is pažymėjo: „Matant lūšnynų vaizdus, šis skaičius atrodo neįtikimas.“

Prancūzijos kariuomenės iš oro filmuotoje medžiagoje matyti ištisi kaimai, virtę griuvėsiais.

Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuose rajonuose gyveno daugelis asmenų iš maždaug 100 tūkst. Majoto migrantų, neturėjusių dokumentų.

Ciklonas nusiaubė Prancūzijai priklausantį Majotą

Maždaug už 5 000 km nuo Paryžiaus nutolęs Majotas yra skurdžiausia Europos Sąjungos vieta, kurią krečia nedarbas, smurtas ir gilėjanti migracijos krizė.

Pastaraisiais dešimtmečiais, ieškodami geresnių ekonominių sąlygų ir galimybės naudotis Prancūzijos socialinės apsaugos sistema, į Majotą iš kaimyninių Komorų bei Madagaskaro atvyko dešimtys tūkstančių žmonių.

Dėl kelius ir komunikacijų tinklus sugriovusios audros mastų ir dėl to, kad neoficialiuose būstuose gyveno daugybė dokumentų neturinčių migrantų, gelbėtojams sunku vykdyti paieškų bei gelbėjimo operacijas ir nustatyti tikrąjį žuvusiųjų skaičių.

Šiuo metu maždaug du trečdaliai salos yra nepasiekiami, BMFTV sakė Majoto pirmosios rinkimų apygardos parlamentarė Estelle Youssouffa.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)