Jeanas Marie Le Penas buvo pakviestas pirmadienį stoti prieš partijos drausmės komitetą dėl savo antisemitinių komentarų. Be to, gali būti svarstoma jo nesantaika su dukra Marine Le Pen, dabartine partijos lydere, ir kitomis kylančiomis FN žvaigždėmis, kurios siekia nutildyti patriarchą.

Nacionalinio fronto pareigūnai neįvardijo sankcijų, kurios gali būti pritaikytos J.-M.Le Penui dėl naujausių dėl liaupsių Prancūzijos karo metų lyderiui Philippe'ui Petainui, kolaboravusiam su naciais, taip pat dėl pareiškimų, menkinančių Holokausto reikšmę, nors anksčiau jis jau buvo nuteistas dėl panašių pasisakymų.

Apklausos rodo, kad partijos, kuri iškovojo svarbių laimėjimų per neseniai vykusius rinkimus, populiarumas toliau didėja. Sprendimas svarstyti J.-M.Le Peno elgesį FN drausmės komitete žymi labiausiai pablogėjusius jo dukros santykius su tėvu, kuris buvo vienas iš šios partijos įkūrėjų 1972 metais.

„Manau, kad jis nebeturėtų kalbėti Nacionalinio fronto vardu“, – Marine Le Pen sakė sekmadienį televizijai „iTele“. Dabartinė FN lyderė stengėsi pertvarkyti prieš imigrantus nusistačiusią partiją, kad ji iš politinės atstumtosios taptų rinkėjams patrauklia alternatyva prieš 2017 metų prezidento rinkimus.

Partijos pareigūnai sakė, kad 44 narių politinis biuras, kuris nuspręs J.-M.Le Peno likimą, negalės atimti iš jo garbės prezidento statuso, kuris yra jam suteiktas iki gyvos galvos. Abu Le Penai yra politinio biuro nariai.

86 metų tėvas tapo rakštimi partijos lyderiams, ypač kai prieš ketverius metus perdavė FN vairą savo ambicingai dukrai.

Tapusi pirmininke, Marine toliau daugiausiai dėmesio skyrė tradiciškai savo partijos akcentuojamoms problemoms, tokioms kaip imigracija ir saugumas, taip pat kritikavo Prancūzijos „islamizaciją“.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją