Pasak Ukrainos vidaus reiklų ministro Arseno Avakovo, yra pagrįstų įtarimų, jog tai sąmoningas padegimas, nes ugnies židiniai yra keliose vietose abiejose upės pusėse.

Jis taip pat sakė, kad gaisras lokalizuotas 5 km atstumu nuo atominės elektrinės branduolinių atliekų laidojimo vietos.

Naktį iš antradienio į trečiadienį, prieš pat vidurnaktį, lb.ua pranešė, kad Kijevo srities vyriausioji vidaus reikalų valdyba pranešė, jog „padėtis dėl gaisro šalia Černobylio atominės elektrinės paaštrėjo. Nukentėjo Lubiankos, Rudnia Ilnickaja, Iljincų ir kt. gyvenvietės“.

Pranešime pabrėžiama, kad kai kuriuose kaimuose, pvz., Lubiankoje ir Iljincuose, gyvena savavališkai apsigyvenę žmonės. Milicijos pareigūnai juos evakuavo į saugias vietas. Išgelbėti ir gyvuliai bei turtas.

Įvykio vietoje dirba milicininkai, jie saugo viešąją tvarką ir gelbsti žmones nuo gaisro.

Inforesist.ua praneša, kad gaisras lokalizuotas, tačiau situaciją komplikuoja stiprūs vėjo gūsiai – ugnis vis pernešama į žolę ir medžių viršūnes.

Foninė spinduliuotė dėl miško gaisrų šalia Černobylio atominės elektrinės nepasikeitė. Daugiau nei 200 gelbėtojų ir 35 vienetai įrangos dalyvauja gesinant Černobylio ugnį.

A. Jaceniukas: tokio masto gaisro pas mus nebuvo

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas skubiai surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje pareiškė, kad gaisras Černobylio zonoje – pats stipriausias nuo 1992 metų, tačiau patikino, kad situacija kontroliuojama, skelbia lb.ua.

„Norėtųsi nuraminti, situacija kontroliuojama. Iki pačios stoties apie dvidešimt kilometrų. Mūsų Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba aktyviai dirba, kad būtų užkirstas kelias gaisro plitimui. Situacija kontroliuojama, tačiau tai didžiausias gaisras nuo 1992 metų. Tokio masto gaisro pas mus nebuvo“, – pažymėjo A. Jaceniukas.

A.Avakovas sakė, kad antradienį įsiplieskęs gaisras išdegino apie 400 ha miško netoli jėgainės, esančios už maždaug 100 km nuo Ukrainos sostinės Kijevo.

„Gaisras yra už maždaug 15–20 km nuo Černobylio“, – naujienų agentūrai AFP telefonu sakė elektrinės atstovė Maja Rudenko, pridūrusi, kad pačioje jėgainėje nekilo „jokių problemų“.

Jo teigimu, gesinant gaisrą paaiškėjo, kad ugniagesiams katastrofiškai trūksta technikos, jie turi vos du sraigtasparnius. Ugnį gesina vienas jų, darbuose taip pat dalyvauja du ugniagesių „Аn-32“.

Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos vadovo pareigas einantis Zorjanas Škirjakas sakė, kad gaisrą pavyko lokalizuoti. „Pagrindinius įsidegimo šaltinius, pirmiausia tuos, kurie vadinami viršutiniu sluoksniu, viršutiniu gaisru, pavyko numalšinti laiku pasitelkus aviaciją, dabar imamasi būtinų priemonių gaisrui lokalizuoti ir sprendžiami tolimesnio ugnies likvidavimo klausimai“, – sakė Z. Škirjakas.

Miškų gaisrai kelia didelę radioaktyvumo išplitimo riziką

Aplink jėgainę yra nustatyta 30 km apsauginė zona, kuri tebėra užteršta radioaktyviomis dalelėmis.

Vasarį tarptautiniai ekspertai perspėjo, kad miškuose prie Černobylio liko dar daug pavojingų izotopų, kurie gali išplisti dėl miškų gaisrų.

„Miškų gaisrai ... kelia didelę radioaktyvumo antrinio išplitimo riziką“, – rašoma mokslo žurnale „Ecological Monographs“ paskelbtame straipsnyje „Gaisrų evoliucija radioaktyviuose Ukrainos ir Baltarusijos miškuose: ateities grėsmės gyventojams ir aplinkai“.

1986 metais sprogęs Černobylio elektrinės 4-asis reaktorius yra uždengtas betoniniu sarkofagu, kurį Ukrainos pareigūnai planuojam pakeisti iki 2016 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (467)