Susirūpinimas, kad dėl siūlomo investicinio susitarimo su Rusija gamtos grožiu ir paplūdimiais garsėjančiame regione pridygs daugiabučių kompleksų, šią savaitę peraugo į protestus. Rusijos valstybinės naujienų agentūros paskelbė vaizdo įrašus, kuriuose matyti šimtai demonstrantų, susirinkusių prie regiono parlamento, įstatymų leidėjams ketinant aptarti sutarties ratifikavimą.
Suchumyje prie nepriklausoma pasiskelbusios Abchazijos parlamento prieš susitarimą dėl investicijų su Rusija protestuojantys žmonės nugriovė dalį tvoros ir įsiveržė į greta pastato esančią teritoriją.
Žurnalistų teigimu, protestuotojai apmėtė jėgos struktūrų pareigūnus kiaušiniais ir buteliais, o vėliau tarp jų kilo muštynės.
Kaip rašoma vietos „Telegram“ kanaluose, pareigūnai purškė į protestuotojus ašarines dujas ir mėtė dūmines bombas. Be to, prie parlamento buvo girdėti šūviai, bet apie sužeistuosius nepranešama.
Lapkričio 15 d. nepriklausoma pasiskelbusios Abchazijos parlamentas ketino svarstyti investicinio susitarimo su Rusija projekto ratifikavimo klausimą, tačiau darbotvarkė liko nepatvirtinta, o posėdis – atšauktas. Protestuotojai reikalavo, kad parlamentas vis tiek surengtų sesiją ir balsuotų prieš projektą.
Neramumai prasidėjo lapkričio 14 d., jėgos struktūrų pareigūnams sulaikius penkis aktyvistus iš opozicijos. Tą dieną minia užblokavo tiltus, jungiančius Abchazijos sostinę Suchumį su kitais nepripažintos respublikos rajonais.
Vėliau neramumai persikėlė prie Suchumyje esančio valstybės saugumo tarnybos pastato, į kurį buvo pristatyti sulaikytieji. Protestai prasidėjo po Gudautos miesto kultūros namuose įvykusio opozicijos susitikimo su gyventojais, kuriame buvo kritikuojamas investicinis susitarimas.
Abchazijos valdžia netrukus pranešė, kad visi sulaikytieji paleisti, tačiau protestų prieš investicinį susitarimą su Rusija ta žinia nenumalšino.
Kaip rašo BBC, toks susitarimas faktiškai numato didesnes verslo plėtros galimybes nepriklausoma pasiskelbusioje respublikoje, kuriomis galėtų pasinaudoti Rusija.
Susitarimo kritikai įsitikinę, kad toks dokumentas atvers kelią dideliems Rusijos pinigams ir respublikos, kaip kurorto, išnaudojimui, tačiau nemano, kad tai pakankamas užmokestis už ypač didelę nepripažintos Abchazijos finansinę priklausomybę nuo Rusijos (pirmiausia, turizmo srityje, atnešančioje į vietos biudžetą net trečdalį įplaukų).
Separatistinį regioną prie Juodosios jūros remia Maskva, tačiau diduma pasaulio jį pripažįsta Sakartvelo teritorija. Po trumpo karo su Sakartvelu 2008 m. Rusija pripažino Abchaziją ir Pietų Osetiją nepriklausomomis, abiejuose regionuose dislokuota Rusijos kariuomenė. Abchazijoje gyvena maždaug 240 tūkst. gyventojų.