„Sprendimo pagrindas – kompetentingų Kazachstano institucijų nesugebėjimas imtis atitinkamų veiksmų ir siekis užtikrinti fitosanitarinį saugumą Rusijos teritorijoje“, – teigiama „Rosselchoznadzor“ interneto svetainėje.

Trečiadienį, duodamas interviu vietos žiniasklaidos kanalui, Kazachstano prezidento atstovas spaudai Berikas Uali sakė, kad „dabar ir greičiausiai artimiausioje ateityje Kazachstanas susilaikys nuo prašymo būti priimtas į BRICS“.

B. Uali pridūrė, kad šalies prezidentas Kasymas-Žomartas Tokajevas ne kartą pritarė Jungtinių Tautų, kaip universalios ir nepakeičiamos tarptautinės organizacijos, idėjai ir teigė, kad JT Saugumo Taryba turėtų būti pertvarkyta, atsižvelgiant į galingųjų regiono valstybių interesus.

Kaip rašo „Politico“, Kazachstano sprendimas sudavė smūgį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kuris, siekdamas mesti iššūkį dominuojantiems Vakarams ir užginčyti sankcijas, pritaikytas dėl karo Ukrainoje, bando vaizduoti BRICS kaip „pasaulio daugumos“ aljansą.

V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas nurodė, kad BRICS nepakeis JT, bet, priešingai, pabrėš tarptautinį organizacijos pobūdį.

„Kazachstaną laikome bičiuliška šalimi, strategine partnere ir sąjungininke. Vertiname abipusius santykius. Tai yra svarbiausia. Kazachstanas, be abejo, gali savarankiškai priimti sprendimus dėl savo dalyvavimo tam tikrose organizacijose“, – sakė D. Peskovas.

Įtampa išryškėjo artėjant BRICS viršūnių susitikimui, įvyksiančiam spalio 22–24 dienomis Kazanėje.

K. Ž. Tokajevas, kaip svečias, turėtų dalyvauti ketvirtadienį numatytame išplėstiniame susitikime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)