Gruodžio 1-ąją Tbilisyje ir kituose šalies miestuose tęsiasi didelio masto protesto akcijos, nukreiptos prieš valdančiąją partiją „Sakartvelo svajonė“. Visuomenės nepasitenkinimą išprovokavo valdžios sprendimas eurintegracijos procesą atidėti iki 2028 metų.

Sakartvelo sostinėje aktyviausi protestai vyksta Čavčavadzės prospekte. Nepaisant pastangų protestuotojus išvaikyti jėga, dauguma kartvelų liko nakvoti gatvėse. Tbilisyje žmonės gatvėse kuria laužus, kad nesušaltų.

Per protestus Sakartvelo sostinėje šeštadienio vakarą prie parlamento neišvengta demonstrantų ir policijos susirėmimų. Kaukėti policininkai prieš mitingo dalyvius naudojo gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas. Protestuotojai svaidė atsakė mėtydami kiaušinius ir petardas, pasakojo agentūros AFP reporteris.

Sekmadienio, gruodžio 1-osios, ryte protestuotojai rinkosi prie Tbilisio valstybinio universiteto pastato. Prieš tai minia stovėjo prie Filharmonijos, kur buvo atginti iš Rusvalio prospekto. Kalbinti protestuotojai ragina į gatves išeiti dar daugiau žmonių.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, šeštadienį Tbilisyje per protestą nukentėjo valstybinio transliuotojo ir „Reuters“ fotožurnalistas Iraklis Gedenidzė. Jį sužalojo pirotechnika.

Sakartvelo vidaus reikalų ministerijos teigimu, naktį iš šeštadienio į sekmadienį buvo sulaikyta 50 asmenų. Iš viso per dvi paras sulaikytųjų skaičius išaugo iki 200 žmonių, praneša „Rustavi 2“.

Ką sako patys protesto dalyviai

„Na, laukia katastrofa, aš paprasčiausiai neturėsiu ateities“, – į BBC klausimą, ką jai reiškia Sakartvelas be Europos Sąjungos, atsakė jauna protesto akcijos dalyvė Sesil Sabonadzė. Mergina buvo apsigobusi Europos Sąjungos vėliava. Tokią vėliavą, taip pat ir Sakartvelo, šeštadienio vakarą iš gatvės prekeivių buvo galima įsigyti prie parlamento.

63 metų protesto dalyvis Levanas buvo pajėgų įvedimo į Tbilisį 1989 metais liudininkas: „Tie kariai taip žiauriai nesielgė kaip dabar mūsų pareigūnai. Tuometinė milicija buvo žmonių pusėje. O ir kariai ne tokie nuožmūs“.

Keturiasdešimtmetis inžinierius, nepanoręs atskleidė savo vardo, sakė, jog masinis išėjimas į gatves darant spaudimą valdžiai – vienintelis būdas kažką pakeisti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)