„Mes gavome atitinkamų pranešimų iš 38 šalių“, - pareiškė ji, pridurdama, kad omenyje turimos valstybės „visuose šešiuose PSO regionuose“.

Anot ekspertės, duomenys iš Pietų Afrikos rodo, kad užsikrėtusiųjų skaičius ten didėja. „Daroma prielaida, kad omikron atmaina yra labiau užkrečiama, - pažymėjo M. Van Kerkhove. – Bet mes turime suprasti, ar ji yra labiau ar mažiau užkrečiama palyginti su delta variantu, kuris vis dar dominuoja pasaulyje“.

Pasak specialistės, gauta informacijos, kad omikron atmaina sukelia įvairaus sunkumo susirgimus – „nuo lengvų iki sunkių“.

Be to, duomenimis iš PAR, šioje šalyje daugėja į ligonines guldomų pacientų, kuriems diagnozuojamas COVID-19. PSO nori nuspręsti, ar tai susiję „su bet kuriais cirkuliuojančiais virusais“, ar sunkią ligą, reikalaujančią hospitalizacijos, sukelia omikron atmaina. „Tam išsiaiškinti prireiks laiko“, - pridūrė ji.

Anot M. Van Kerkhove, kol kas neaišku ir tai, kaip veikia šią atmainą jau sukurtos vakcinos nuo Covid-19.

Kaip patikslino PSO ekstremalių sveikatos problemų programos vykdomasis direktorius Michaelas Ryanas, kol kas nėra duomenų, kad, kovojant su omikron atmaina, reikės keisti vakcinas nuo koronaviruso.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją