Konsensuso 194 PSO valstybės narės sieks nuo pirmadienio Ženevoje. „Bus sunku“, – teigė vienas derybininkų.

Stringant susitarimui derybininkai pristatė sutarties projektą, kuris buvo radikaliai sutrumpintas lyginant su pasiūlymu, pateiktu prieš Velykas. Dabartinio projekto apimtis – 23 puslapiai. Buvo išbraukta daug prieštaringai vertinamų nuostatų.

Šiuo tarptautiniu susitarimu siekiama išgelbėti žmonių gyvybes pandemijos atveju ir užtikrinti kuo mažesnį chaosą lyginant su koronaviruso pandemijos valdymu.

Dokumentą planuojama priimti Ženevoje vyksiančiame metiniame PSO susitikime, kuris prasidės gegužės pabaigoje.

Pagalbos organizacija „Gydytojai be sienų“ (MSF) pareiškė, kad sutartis turi reglamentuoti pasaulinės sveikatos ir teisingumo klausimus, o ne tik ginti pramonės interesus.

MSF pasaulio sveikatos ekspertė Melissa Scharwey agentūrai dpa tvirtino, kad Vokietija turi pasisakyti už vyriausybės investicijų į mokslinius tyrimus ir plėtrą siejimą su sąlyga, kad vėliau žmonės visame pasaulyje turės lygiateisę prieigą prie medicinos produktų.

Vienas iš ginčytinų susitarimo klausimų – ar farmacijos įmonės turėtų būti įpareigotos dalytis patirtimi ir dalį savo produktų skurdesnėms šalims tiekti nemokamai arba už mažą kainą.

MSF taip pat ragina nustatyti privalomas taisykles, kurios užtikrintų, kad ateityje vakcinos galės būti gaminamos daugelyje šalių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)