„Stipresnė valstybė iš pradžių užima silpnesnės valstybės dalį, vėliau finansuoja diversinę veiklą, tai aiškindama etninėmis problemomis, kurios neegzistuoja“, – R. Sikorskio teiginius amerikiečių televizijai cituoja unian.net.
Jis pabrėžė, kad Kryme ir rytinėje Ukrainos dalyje niekada nebuvo jokių etninių problemų, žmonės ramiai galėjo kalbėti rusų kalba ir žiūrėti rusiškus televizijos kanalus.
R. Sikorskio nuomone, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo veiksmais Ukrainoje grasina Europai sugrąžinti XX a. pragarą, kuris kilo dėl kelių valstybių noro pakeisti savo sienas neva ginant nacionalinių mažumų interesus.
„Būtent todėl visi jaučia grėsmę dėl to, ką neseniai padarė prezidentas V. Putinas“, – pabrėžė jis.
Ministras priminė, kad Vakarų pasaulis ruošią trečią sankcijų paketą, jeigu Rusija vis tik įsidrąsintų tolimesnei karinei agresijai prieš Ukrainą, ir pabrėžė, kad pirmaujantį vaidmenį šiame procese atlieka Ukraina.
Praėjusį savaitgalį grupė nežinomų asmenų užgrobė valstybinius pastatus Donecke, Charkove ir Luhanske ir pareiškė norą surengti referendumą, analogišką kovą vykusiam referendumui Kryme, po kurio rezultatų Rusija įtraukė į savo sudėtį Ukrainos pusiasalį.
Ukrainos teisėsaugininkai atsakydami paskelbė apie antiteroristinę operaciją, per kurią (taip pat ir dėl derybų) pavyko išlaisvinti dalį pastatų.
Dėl užgrobimų valdžia Kijeve apkaltino Rusiją, pareikšdama, kad tai eilinis specialiųjų operacijų etapas, kuriomis rusai įvesti savo kariuomenę į Ukrainą ir užgrobti jos teritorijų.
Šios savaitės pradžioje NATO pareiškė, kad nepaisydami raginimų rusai iki šiol neatitraukė nuo Ukrainos sienų apie 40 tūkst. karių. Anksčiau NATO atstovai teigė, kad šių pajėgų užtektų Rusijai realizuoti Ukrainoje savo tikslus. Analitikų nuomone, šie tikslai, – įžengti į pietinius ir rytinius regionus, – būtų įgyvendinti per 3–5 dienas.