Smuikas priklausė Wallace'ui Hartley, aštuonių narių laivo orkestro vadovui, sakė Britanijos aukcionų namų „Henry Aldridge & Son“ atstovas. Pastaruoju metu jis gulėjo vienoje palėpėje Anglijoje.
„Titaniko“ orkestras grojo iki pat laivo nuskendimo 1912 metų balandį. Visi aštuoni muzikantai per katastrofą žuvo. W. Hartley palaikai kartu su smuiko dėklu iš odos, kuriame buvo instrumentas, ištraukti praėjus dešimčiai dienų po nelaimės.
Smuikas buvo perduotas W. Hartley sužadėtinei, kuri padovanojo jam instrumentą sužadėtuvių proga. Po Marios Robinson mirties 1939-aisiais smuikas buvo paaukotas Gelbėjimo armijai (religinei labdaros organizacijai), o galiausiai atiteko vienai šeimai, kuri radinį kelis dešimtmečius laikė savo palėpėje. Prieš septynerius metus šeima kreipėsi į aukcionų namus, buvo pradėtas instrumento autentiškumo tyrimas.
Smuiko autentiškumas, be kita ko, įrodytas pagal mažą sidabrinę plokštelę ant instrumento. Ant jos užrašyta: „Wallace'ui, sužadėtuvių proga“.
Nuo Velykų smuikas, ant kurio matyti tik du įtrūkimai, bus eksponuojamas parodoje Belfaste, kur buvo pastatytas „Titanikas“. Jis vertinamas mažiausiai 100 000 eurų. Tačiau smuiko šiuo metu neketinama parduoti.
Džiaugsmo ausiai instrumentas, deja, jau nebeteiks. Dar 1940-aisiais vienas Gelbėjimo armijos muzikos mokytojas nustatė, kad juo praktiškai neįmanoma groti – „neabejotinai dėl audringo jo gyvenimo“.