Tyrėjai įtaria, kad MSF ir nevyriausybinės organizacijos „SOS Mediterranee“ išsinuomotas laivo, šiuo metu įstrigusio Prancūzijos uostamiestyje Marselyje, vadovai dokumentuose pažymėjo 24 tonas potencialiai toksiškų atliekų kaip įprastas atliekas, pranešė italų žiniasklaida.

Valdžios institucijos užblokavo MSF banko sąskaitas Italijoje, pranešė ši tarptautinė labdaros organizacija.

Sicilijos miesto Katanijos prokurorai atlieka tyrimą dėl migrantų drabužių, maisto likučių ir sanitarinių atliekų, kurias Italijos uostuose tvarkė „Aquarius“ ir „Vos Prudence“ – dar vienas laivas, pernai išsinuomotas MSF.

Europos Sąjungoje tvyrant aštriems nesutarimams dėl imigracijos politikos, šie laivai išgelbėjo Viduržemio jūroje tūkstančius migrantų.

„Atlikdami uostuose visus savo veiksmus, įskaitant atliekų tvarkymą, visada laikėmės įprastinių procedūrų“, – pareiškime pabrėžė MSF.

„Kompetentingos institucijos neturėjo abejonių dėl šių procedūrų ir nenustatė jokio pavojaus visuomenės sveikatai, mums pradėjus savo veiklą jūroje“, – priduriama jame.

„Vienintelis nusikaltimas, kurį šiandien matome Viduržemio jūroje, yra visiškas paieškų ir sistemos išardymas“, – nurodė MSF Italijos skyriaus direktorius Gabriele Eminente.

Jis pridūrė, kad MSF dvejus metus kentėjo nuo „šmeižikiškų kampanijų“, nukreiptų prieš nevyriausybines organizacijas.

„Aquarius“ įstrigo Marselyje, kai Manama uždraudė laivui plaukioti su jos vėliava, Italijos populistinei prieš isteblišmentą nusistačiusiai vyriausybei pateikus atitinkamą užklausą. Tai reiškia, kad „Aquarius“ negali teisėtai palikti uosto.

Pasak Tarptautinės migracijos organizacijos, Viduržemio jūros centrinėje dalyje nuo 2013-ųjų nuskendo apie 15 tūkst. migrantų.

Per šį laikotarpį Italijos krantus pasiekė maždaug 600 tūkst. atvykėlių, o daugybė kitų Europos šalių uždarė savo sienas.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)