Ko gero pirmą kartą istorijoje dieną, kai Amerikos prezidentas prisiekia „saugoti ir ginti Jungtinių Amerikos Valstijų Konstituciją“, rusai pažymi taip pat, kaip savo šalies svarbų įvykį.
Igoris Chaleckis, kurio klube lankosi verslininkai, valstybės tarnautojai ir turtingi vadinamojo „gangster-jazz“ muzikos stiliaus mylėtojai, palaiko naujausią Rusijos tendenciją.
„Donaldo Trumpo kultas auga, nes išrinktasis JAV prezidentas atrodo esantis lojalus Rusijai, – pasakė I. Chaleckis leidiniui „The Daily Beast“. – Tad mes nusprendėme, kad „The Trump Band“ [naujai susikūrusi grupė] ir jų grojama „gangster-jazz“ muzika labai tiks inauguracijos išvakarėse.“
Rusijos valdžios viršūnėje D. Trumpas laikomas savu, o didžiausias išrinktojo Amerikos prezidento gerbėjas yra pagrindinis Rusijos sprendimų priėmėjas, šalies prezidentas Vladimiras Putinas.
Antradienį, komentuodamas „auksinio lietaus“ skandalą, prezidentas V. Putinas pasakė, kad neįsivaizduoja D. Trumpo, samdančio prostitutes („mūsų merginas, nejaučiančias socialinės atsakomybės“) „Mis Visatos“ grožio konkursui, kurį JAV milijardierius organizavo Maskvoje 2013 m.
„Visų pirma, jis suaugęs, be to, jis visą savo gyvenimą organizuoja grožio konkursus ir iš arti mato gražiausias pasaulio moteris, – pasakė V. Putinas. – Abejoju, kad D. Trumpas būtų taip pasielgęs, nors jos [rusų prostitutės] neabejotinai yra geriausios pasaulyje“, – pajuokavo V. Putinas apie D. Trumpą kaip apie seną bičiulį.
Tuo tarpu oficialioji Maskvos žiniasklaida ėmėsi darbo, smerkdama „juodąjį laikmetį“, kai šalį valdė Barackas Obama. Jis netgi buvo pavadintas ne baltu, o „juodu taikos balandžiu“.
Visoje Rusijoje – nuo Maskvos iki Sibiro – D. Trumpo kultas vis auga: visur mirga jo vardas ir atvaizdas, žavimasi jo skoniu ir interesais.
Prieš Naujuosius metus prie Uralo kalnų esančiame Permės mieste buvo parduodami tradiciniai rusiški meduoliai, ant kurių pakuotės puikavosi D. Trumpo rinkimų šūkio „Make America great again“ („Padarykime Ameriką vėl didžią“) interpretacija vietos tema: „Padarykime Permę vėl didžią“. (Tai skamba gana ironiškai, o gal net groteskiškai, turint omenyje, kad Permė savo laiku buvo vartai į Gulago (sovietų priverstinių darbų stovyklų) sistemą).
Trumpomanija ypač apėmusi Tulos miestą: čia D. Trumpo vardu jau pavadinti svečių namai ir restoranas, taip pat iš šio miesto kilusi ir minėtoji grupė, kuri išrinktojo JAV prezidento inauguracijos proga surengs pasirodymą Maskvos klube „Arbat 13“.
Tulos srities gubernatorius Aleksejus Diuminas anksčiau buvo V. Putino asmens sargybinis, ir iki šiol artimai bendrauja su šalies vadovu. Kai kurie analitikai mano, kad vieną dieną jis gali tapti jo įpėdiniu. A. Diumino Tuloje galima pamatyti cukraus pakelius su D. Trumpo veidu. Kalbama, kad šis cukrus bus įteiktas naujajam JAV prezidentui kaip dovana, kad santykiai su JAV taptų „saldesni“.
Rusų verslininkai, net patys jauniausi, D. Trumpo veidą ir ševeliūrą vertina kaip puikią rinkodaros priemonę.
Kremlių palaikančio jaunimo judėjimo „Set“ (liet. „Tinklas“) biure jauna propagandos dailininkė Julia tapė spalvingą Donaldo Trumpo portretą. „Niekada netikėjau jokia ideologija, – pasakė Julia leidiniui „The Daily Beast“. – Tai tik verslas. Kai kurie V. Putino portretai kainuoja 300 dolerių, o kai kurie – daugiau nei 2 tūkst. dolerių, o dabar galiu pardavinėti ir pas mus vis populiarėjančio D. Trumpo portretus už kokius 200 dolerių.“
D. Trumpo pažadas peržvelgti prieš Rusiją nukreiptas ekonomines sankcijas, jei Rusija sutiks sumažinti savo branduolinių ginklų arsenalą, Maskvai buvo visiškai netikėtas. Bet ar tikrai D. Trumpo užgaida gali virsti politika?
„Jo vaizduotė neturi ribų“, – pirmadienį žurnalistams pasakė akademikas Aleksejus Arbatovas, ir pridūrė: „Tai įdomus naujos mąstymo sistemos Vašingtone pavyzdys.“
„Arbat 13“ klube D. Trumpo vakarėlio organizatoriai paruošė ir staigmenų – pavyzdžiui, Willio Tokarevo pasirodymą. Aštuoniasdešimtmetis Willis Tokarevas yra rusų kilmės amerikietis muzikantas, kuris buvo garsus ilgus dešimtmečius – nuo tada, kai sovietų valdžia skatino nepageidaujamus piliečius (tarp jų buvo žydai, ukrainiečių emigrantai, karjeros nusikaltėliai, politiniai disidentai) persikelti į Niujorką. W. Tokarevas pasinaudojo šia proga ir išgarsėjo dainuodamas apie Braiton Bičo gangsterių pasaulį.
I. Chaleckis tikisi, kad vakarėlis bus audringas ir kad šalies apskritai laukia šviesi ateitis. „Daug žmonių Rusijoje džiaugiasi D. Trumpo pergale, ir tikisi, kad jis vykdys verslo reikalus Rusijoje, nes jis nėra politikas, jis verslininkas, tad jo pasaulėžiūra kaip verslininko – racionali ir neužgožta intrigų.“
Norėdamas pamaloninti savo svečius iš Rusijos elito, I. Chaleckis planuoja sudainuoti savo kūrybos dainą, kuri vadinasi „Oligarcho išpažintis“, ir kuri prasideda tokiais žodžiais:
„Esu aš oligarchas, ir net Afrikos monarchas negali sau leisti daryti to, kuo mėgaujuosi aš.“
Niekas neabejoja, kad D. Trumpas jo klube pasijustų kaip namuose.