Saugumo lygis Geilenkircheno oro bazėje, kurioje bazuojasi NATO oro erdvės perspėjimo ir kontrolės sistemos (AWACS) stebėjimo orlaiviai, rugpjūčio 22 dieną buvo laikinai padidintas „atsargumo sumetimais“, penktadienį pranešta NATO AWACS laivyno „X“ paskyroje.

Padidintas saugumo lygis Geilenkircheno oro bazėje buvo taikomas 24 valandas.

„NATO oro pajėgų aviacijos bazėje Geilenkirchene saugumo lygis grįžo į Bravo+ lygį. Laikinas pakėlimas į „Charlie“ buvo atsargumo priemonė siekiant sumažinti galimą riziką mūsų organizacijai ir personalui. Visos suplanuotos operacijos vykdomos pagal planą“, – rašoma AWACS laivyno pranešime „X“.

Jungtinių Valstijų Gynybos departamento sistemoje, vadinamoje pajėgų apsaugos sąlygomis (angl. Force Protection Condition, FPCON), nustatyti grėsmės lygiai, pagal kuriuos nustatomi ir rekomenduojami prevenciniai veiksmai ir atsakas į terorizmo grėsmes JAV personalui ir objektams.

Lygiai yra šie: „Normalus“, „Alfa“, „Bravo“, „Charlie“ arba „Delta“, kuris yra aukščiausias pavojaus lygis.

Grėsmės lygis „Charlie“, kuris laikinai galiojo NATO oro pajėgų bazėje, taikomas „įvykus incidentui arba gavus žvalgybinės informacijos, rodančios, kad galimi tam tikros formos teroristiniai veiksmai arba gali būti nusitaikyta į personalą ar objektus“.

NATO Geilenkircheno bazė Vokietijoje

Ankstesniame pranešime teigta, kad saugumo lygis iš pradžių buvo padidintas „remiantis žvalgybos informacija, rodančia galimą grėsmę“, o visi misijai nebūtini darbuotojai atsargumo sumetimais buvo išsiųsti namo.

„Operacijos tęsiamos pagal planą“, – priduriama paskyroje.

Kelios dienos prieš pastarąjį incidentą NATO oro pajėgų bazė buvo laikinai uždaryta dėl nuogąstavimų, kad jos vandens tiekimo sistema buvo tyčia užteršta, pranešė Vokietijos laikraštis „Bild“. Atlikus patikrinimą jokių nukrypimų nebuvo rasta.

Praėjusią savaitę leidinys taip pat pranešė, kad Vokietija tiria įtariamus Rusijos stebėjimo dronų skrydžius virš svarbios branduolinės infrastruktūros Brunsbiutelio mieste šalies šiaurėje, netoli Šiaurės jūros pakrantės.

Tikėtina, kad įtampa tarp Vokietijos ir Rusijos išliks didelė per visą V. Putino karą Ukrainoje. Liepos mėnesį Vokietijos gynybos ministerija patvirtino, kad rengia nepaprastosios padėties planus, pagal kuriuos karo su Rusija atveju per jos teritoriją būtų galima perkelti „šimtus tūkstančių“ NATO karių.

Rusijos invazijos į Ukrainą metu įtampa tarp Kremliaus ir Vakarų išlieka didelė. V. Putinas apkaltino NATO karinį aljansą prisidėjus prie karo, nes jis tiekia Ukrainai karinę pagalbą ir įrangą. NATO narė Vokietija gynė Ukrainos galimybę naudoti Vokietijos tiekiamus ginklus Rusijos teritorijoje, įskaitant Kijevo vykdomą įsiveržimą į Rusijos Kursko regioną.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją