Tai sakoma ISW ataskaitoje, kuria remiasi „Ukrinform“.
„Lapkričio 4 d. Rusijos ir prokremliški veikėjai pradėjo informacinę operaciją, siekdami diskredituoti dabartinės Moldovos prezidentės Maios Sandu pergalę Moldovos prezidento rinkimuose“, – sakoma pranešime.
Pavyzdžiui, Moldovos socialistų partija pavadino M. Sandu „neteisėta prezidente“. Su Rusija susijęs Moldovos oligarchas Ilanas Şoras Rusijos valstybiniam televizijos kanalui „Rossija 24“ pareiškė, jog Moldovos opozicija turi „įrodymų“, kad balsavimo rezultatai buvo masiškai klastojami M. Sandu naudai.
O buvęs Moldovos prezidentas Igoris Dodonas Rusijos valstybinei naujienų agentūrai TASS sakė, kad M. Sandu laimėjo tik moldavų diasporos balsais.
Kaip rašo ISW, Rusijos informacinėje erdvėje kartojami prorusiškos Moldovos opozicijos žodžiai, kad esą Moldovoje rinkimus kontroliavo „Europos biurokratai“ ir kad moldavai neturėjo jokios įtakos balsavimo rezultatams.
Kaip jau buvo pranešta, Moldovos centrinė rinkimų komisija suskaičiavo 100 proc. lapkričio 3 d. vykusio šalies prezidento rinkimų antrojo rato balsalapių. Dabartinė prezidentė M. Sandu surinko daugiau nei 55 proc. balsų ir iškovojo pergalę.
Kremlius kritikuoja Moldovos rinkimus kaip esą nedemokratiškus ir nesąžiningus
Kremlius sukritikavo Moldovos prezidento rinkimus kaip esą nesąžiningus ir nedemokratiškus.
„Juose buvo gausu rinkiminių manipuliacijų“, – antradienį pareiškė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
„Kalbant apie (Maią) Sandu, mūsų supratimu, ji nėra savo šalies prezidentė, nes už ją pačioje šalyje nebalsavo dauguma gyventojų“, – pridūrė jis.
D. Peskovas skundėsi, kad šimtams tūkstančių Rusijoje gyvenančių moldavų nebuvo suteikta galimybė balsuoti. Jis tvirtino, kad moldavų diaspora Vakaruose balsuoti galėjo, o tai esą paveikė rezultatus.
Duomenys rodo, kad Moldovos prezidento rinkimus laimėjo provakarietiška dabartinė šalies vadovė M. Sandu, kuri surinko kiek daugiau nei 55 proc. balsų. Jos varžovą Aleksandrą Stoianoglo palaikė beveik 45 proc. rinkėjų, tačiau jis pirmavo pagal pačioje šalyje atiduotus balsus.
Moldova, kuri yra Europos Sąjungos šalis kandidatė, apkaltino Rusiją kišimusi į rinkimus ir kalbėjo apie organizuotą rinkėjų pervežimą, ypač atsiskyrusiame Uždniestrės regione.
D. Peskovas šiuos kaltinimus atmetė. Jis nurodė, kad nėra tai pagrindžiančių įrodymų.