Valstybės Dūmos deputatai įstatymo projektą priėmė 320 balsų prieš 15. Šis teisės aktas turėtų įsigalioti lapkričio 1-ąją.

Tarp numatytų priemonių – siūlymas sukurti technologijas interneto srautams stebėti, leidžiančias nukreipti juos aplenkiant užsienio serverius. Tokiu būdu būtų užkirsta galimybė kitoms šalims sutrikdyti ryšį Rusijoje.

Iniciatyvos autoriai sako, kad Rusija privalo užsitikrinti savo tinklų saugumą, juolab kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas pernai atskleidė Amerikos naująją kibernetinio saugumo strategiją, kurioje sakoma, kad Rusija nebaudžiamai vykdė kibernetines atakas.

Rusijos žiniasklaida naująjį teisės aktą praminė „interneto suvereniteto“ įstatymu.

Kritikai savo ruožtu tvirtina, kad numatytas priemones bus brangu įgyvendinti ir kad jos suteiks vyriausybės kuriamam naujam ryšių priežiūros centrui bus suteiktos didelės galios užsiimti cenzūra.

„Tai skaitmeninės vergijos įstatymas ir cenzūros internete įvedimas“, – sakė nacionalistinės Liberalų demokratų partijos narys Sergejus Ivanovas.

Vis dėlto įstatymo autoriai tvirtina, kad šios priemonės tik apibrėžia gaires, kaip Rusijos internetas galėtų būti padarytas „saugesniu ir patikimesniu“.

„Įstatymo populiarusis pavadinimas – „Kinijos ugniasienė“ – neturi nieko bendra su mūsų iniciatyva“, - sakė parlamente daugumą turinčios partijos „Vieningoji Rusija“ deputatas Leonidas Levinas.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (133)