Tokie kontaktai suteikia šansą sušvelninti įtampą tarp Vašingtono ir Teherano, antradienį Maskvoje pareiškė Kremlius. Per pokalbį su žurnalistais Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas patvirtino Rusijos paramą diplomatiniam ir politiniam sprendimui.

„Žinome, kad Omane planuojami tam tikri kontaktai – tiesioginiai ir netiesioginiai. Žinoma, kad tai galima tik sveikinti, nes tai gali sušvelninti su Iranu susijusią įtampą“, – kalbėjo D. Peskovas.

Susiję straipsniai

Irano valstybinė žiniasklaida antradienį pranešė, kad JAV ir Irano pokalbiai planuojami Omane balandžio 12 d. Pokalbių formatas lieka neaiškus. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį paskelbė, kad abi šalys netrukus atnaujins tiesiogines derybas. Irano užsienio reikalų ministras tuo tarpu pareiškė, kad diskusijos Omane vyks netiesiogiai ir per tarpininkus.

D. Trumpas praėjusiais mėnesiais ne kartą sakė norįs susitarimo su Iranu dėl šio ilgametės branduolinės programos. Tačiau jis pagrasino karinėmis priemonėmis, jei susitarimas nebus pasiektas. Esą negalima leisti Iranui įgyti branduolinį ginklą.

Rusija ir Iranas nuo invazijos į Ukrainą sustiprino savo diplomatinius ir karinius ryšius. Rusų pajėgos Ukrainoje didele apimtimi naudoja Irane gamintus dronus. Vyriausybė Maskvoje pasisiūlė tarpininkauti deryboms tarp JAV ir Irano.

D. Trumpas per savo pirmąją kadenciją prezidento poste vienašališkai pasitraukė iš 2015 m. Vienos branduolinės sutarties, kuria buvo siekiama apriboti Irano branduolinę programą mainais į sankcijų atšaukimą. Po to Teheranas taip pat nebesilaikė susitarimo sąlygų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės