Pasak K. Dmitrijevo, Maskva galėtų susisiekti su E. Musku per vaizdo konferenciją ir aptarti šį pasiūlymą. Tai yra antras kartas per mėnesį, kai Rusijos prezidento įgaliotinis užsiminė apie bendradarbiavimą su E. Musku.

K. Dmitrijevo pagarsintas pasiūlymas skamba JAV prezidentui Donaldui Trumpui jau pradėjus kalbėtis su Maskva ir taip pademonstravus ketinimą atgaivinti dvišalius santykius, kurie dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje tapo ypač komplikuoti. Maskva, savo ruožtu, siekia plėtoti ekonominį bendradarbiavimą su Vašingtonu, nors sankcijos, kurias dėl konflikto JAV paskelbė Rusijai, tebegalioja, rašo „Reuters“.

Susiję straipsniai

Nors „Starship“ bandymus lydėjo nesėkmės, o kai kurie kosmoso ekspertai skeptiškai įvertino E. Musko užsibrėžtus terminus, „SpaceX“ įkūrėjas, artimas D. Trumpo bendražygis, visiškai neseniai pareiškė, kad iki kitų metų pabaigos raketa bus paleista į Marsą.

Vienoje iš žinučių, kurias nuolatos skelbia platformoje X, E. Muskas nurodė, kad žmonių skrydžiai galėtų startuoti jau 2029-aisiais, nors 2031-ieji atrodo labiau tikėtina data. Pernai teko girdėto jį kalbant apie planus per maždaug 20 metų Marse pastatyti savarankišką miestą, kuriam prireiks energijos šaltinio.

Apie tai, kad Rusija galėtų labai prisidėti prie planuojamos Marso misijos, K. Dmitrijevas užsiminė Murmanske vykusio Arkties forumo kuluaruose. Minėtina, kad K. Dmitrijevas vadovauja fondui, kurio paskirtis – pritraukti užsienio investuotojus.

„Rusija gali pasiūlyti nedidelę branduolinę elektrinę ir kitų pažangių technologinių galimybių, praversiančių vykdant Marso misiją“, – sakė K. Dmitrijevas, remiantis Rusijos naujienų agentūros „RIA Novosti“ pateikta citata.

„Esame įsitikinę, kad Rusija gali labai prisidėti prie Marso misijos. Mes disponuojame tam tikromis branduolinėmis technologijomis, kurios, manau, galėtų būti naudingos“, – pasakė jis ir pridūrė, kad Rusija labai rimtai vertina galimybę bendradarbiauti su tokiu „neprilygstamu vizionieriumi“ kaip E. Muskas.

Buvęs Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas Jurijus Borisovas pernai kalbėjo apie Rusijos ir Kinijos svarstomą branduolinės jėgainės statybos Mėnulyje idėją, kurią, esą, būtų galima realizuoti 2033–2035 metais. Tai, anot jo, priartintų prie perspektyvos kada Mėnulyje statyti gyvenvietes.

Po to, kai 2022 metais dėl pradėto karo Europos kosmoso agentūra (EKA) sustabdė bendrą projektą, Rusija pareiškė pradėsianti savarankiškai dirbti prie Marso misijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (26)
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės