Kaip savo publikacijoje teigia CNN, kol kas nepriklausomai patikrinti povandeninio laivo praradimo fakto negalima, o ir Rusijos gynybos ministerija galimos atakos nekomentuoja.

Žinoma, kad Kremliaus paskirtasis Sevastopolio gubernatorius Michailas Razvožajevas skelbė apie šeštadienį vykusias povandeninių laivų gynybos pratybas, o mieste, esą, buvo ramu. Rusijos karo tinklaraštininkas pasidalino kitokia informacija: per ukrainiečių ataką, esą, buvo smarkiai apgadinta Sevastopolio laivų statykla, kur ir stovėjo minimas povandeninis laivas.

CNN primena, kad nuo 2014 metų eksploatuojamas „Rostov na Donu“ – 73,8 metų ilgio „Kilo II“ klasės povandeninis laisvas su 52 žmonių ekipažu. Elektra ir dyzeliniu kuru varomas laivas gali gabenti sparnuotąsias raketas „Kalibr“.

„Rimtas reikalas“

Anot CNN karybos analitiko Cedrico Leightono, tokių raketų nešėjų neutralizavimas – labai svarbi Ukrainos karinės strategijos dalis, nes būtent „Kalibr“ raketomis rusai atakuoja šalies infrastruktūrą: „Sunaikinti šį povandeninį laivą – labai rimtas reikalas“.

Ir tai ne pirmoji ataka, kurios taikiniu tapo povandeninis laivas „Rostov na Donu“. 2023 metų rugsėjį jis jau buvo apšaudytas ukrainiečių raketų. Tada pasirodė nemažai nuotraukų, iliustruojančių „katastrofišką žalą“. Ukrainos generalinis štabas yra sakęs, kad „Rostov na Donu“ buvo suremontuotas ir tik visai neseniai Sevastopolio įlankoje išbandytas.

Šiuo metu sunaikinta arba apgadinta daugiau nei dvidešimt – tai yra trečdalis – Rusijos karinio jūrų laivyno laivų. Nors Ukraina savo karinio laivyno praktiškai neturi, technologinės naujovės, drąsa ir Rusijos kompetencijos trūkumas didžioje dalyje Juodosios jūros dalyje suteikia pranašumą būtent Kyjivui.

Kas žinoma apie „Rostov na Donu“ apgadinimą

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pranešė, jog per sėkmingas Ukrainos atakas okupuotame Kryme naktį iš rugpjūčio 2 į 3 dieną Sevastopolio uoste buvo apgadintas strateginės svarbos rusų povandeninis laivas „Rostov na Donu“.

Karybos ekspertas, Karo tyrimų centro vadovas Aleksandras Musienka sakė, kad rusai greičiausiai bandys laivą iškelti, bet tai labai sudėtinga ir pavojinga operacija dėl naujų ukrainiečių atakų tikimybės.

Kaip rašo „Forbes“, jeigu šio povandeninio laivo nuskandinimo faktas pasitvirtins, tai bus „labai nemalonus“ nuostolis Rusijos Juodosios jūros flotilei ir „naujas pažeminimas“ pačiam laivui, kuris tik visai neseniai baigtas remontuoti po prieš 11 mėnesių įvykdytos atakos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją