DKRO žurnalistas vadina „pačia baisiausia slapta Putino agentūra“.
DKRO dirba apie 2 tūkst. žmonių, kurie gauna „solidų“ atlyginimą, net vertinant FSB mastais, priedus už sėkmingas „operacijas“, lengvatines būsto paskolas ir geriausius kelialapius į Rusijos kurortus. Anot JAV ir Europos valdininkų, nė vienas DKRO darbuotojas „nepabėgo į Vakarus“.
E. Gershkovichius DKRO vadina „elitiškiausia“ specialiąja tarnyba, turinčia pajėgumų siųsti „šimtus darbuotojų, kad jie vykdytų stebėjimus, baugintų arba suiminėtų užsieniečius ir rusus, įtariamus bendradarbiavimu su jais“.
DKRO vadovauja generolas leitenantas Dmitrijus Minajevas. Jis buvo lėktuve, kuriuo skrido iš Rusijos išsiunčiami kaliniai, ir netgi matomas FSB paskelbtame apsikeitimo vaizdo įraše. D. Minajevas yra pavaldus FSB pirmosios tarnybos vadovui Vladislavui Menščikovui, kuris žaidžia ledo ritulį su Vladimiru Putinu ir „nusprendžia, kuriuos amerikiečius suimti ir į kuriuos rusus juos iškeisti“.
Vienas iš įsakymų, kuriuos vykdė DKRO, buvo FSB žudiko Vadimo Krasikovo išlaisvinimas, rašo žurnalistas. Kaip „jauką“ DKRO darbuotojai specialiai naudojo E. Gershkovichių ir buvusį JAV jūrų pėstininką Paulą Whelaną.
DKRO taip pat organizavo žmonių pagrobimus buvusiose SSRS šalyse, „The Wall Street Journal“ atskleidė Rytų Europos valdininkai. Tyrime kalbama, kad DKRO darbuotojai kartą kirto sieną su Estija, susprogdino dūminę granatą ir pagrobė Estijos saugumo tarnybos pareigūną, kad paskui jį iškeistų į Rusijos šnipą.
Ukrainoje DKRO rengia diversijas ir renka informaciją apie valdininkus, „The Wall Street Journal“ papasakojo vienos iš Vakarų šalių žvalgybos pareigūnas.
Ukrainos valdininkų teigimu, DKRO atsakingas už 2017 m. Kyjive automobiliuose sprogusias bombas, nusinešusias Vyriausiosios žvalgybos valdybos ir Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojų gyvybes.
Kaip sakė „The Wall Street Journal“ pašnekovai, DKRO taip pat atsakingas už nesėkme pasibaigusį pasikėsinimą į Vyriausiosios žvalgybos valdybos viršininką Kyrylo Budanovą.
Ruošdami straipsnį, „The Wall Street Journal“ žurnalistai buvo sekami Vienos ir Vašingtono gatvėse. Vienas iš žurnalistų per tarpininką esą gavo pranešimą, kad FSB nori jį pakviesti į Maskvą pasikalbėti. Vėliau Rusijos užsienio reikalų ministerija du žurnalistus paskelbė nepageidaujamais asmenimis.