Šeštadienį į ligoninę buvo atgabenti trys Družbos kaimo gyventojai – jiems visiems diagnozuota juodligė. Družbos kaime, kur gyvena 740 žmonių, paskelbtas karantinas, visus vietinius apžiūrėjo medikai.
Vienas žmogus nuo juodligės jau mirė. Pirmadienį prasidėjo masinis skiepijimas. Medikai taip pat įtaria, kad minėtąja liga apsikrėtęs ir kaimyninio Maršukos kaimo gyventojas.
„Penki žmonės laikomi izoliuotose palatose Bijsko ligoninėje, preliminari diagnozė - juodligė“, - sakė gubernatoriaus pavaduotojas.
„Laboratorijos tyrimai patvirtino, jog trys žmonės serga šia liga. Aštuoni žmonės su sergančiais turėjo tiesioginį kontaktą. Tai tuose pačiuose namuose gyvenantys rusai arba tie, kurie rūpinosi sergančiais galvijais. Pacientams suteikta reikiama pagalba.
Gydytojų teigimu, aštuoni žmonės ligoninėje stebimi – jie namo bus išleisti po dienos ar dviejų“, - sakė D. Besarabovas.
Skiepų kampanija Družbos kaime jau baigta, imtasi visų reikiamų veterinarinių ir dezinfekcinių priemonių kaimyniniame kaime.
„Nustatėme infekcijos geografinį paplitimą. Įgyvendinamos prevencinės priemonės, ir ne tik Družbos ir Maruškos kaimuose, bet ir aplinkinėse teritorijose. Bandome rasti visus žmones, turėjusius kontaktų su sergančiais galvijais ir žmonėmis, galbūt jie iš kitų kaimų“, - pasakojo gubernatoriaus pavaduotojas.
Pareigūnai bando surinkti visą mėsą, atvežtą iš vietovių, patenkančių į juodligės židinio epicentrą. Antradienį Altajaus krašto skerdykloje buvo tiriama 287 galvijų mėsa – užkrato neaptikta.
Ukrainoje taip pat užfiksuotas vienas juodlige užkrėstos jautienos atvejis. Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija skelbia, jog Voznesenske, kaime Zaporožės regione, 32 žmonės įtariami pasigavę užkratą. Nugaišo sergančios karvės mėsos užėdęs šuo, patvirtino regiono veterinarijos tarnybos darbuotoja Irina Gribinenko.
Nuo juodligės miršta 40 proc. žmonių, suvalgiusių užkrėstos mėsos.
Įkvėpus užkratą, miršta iki 90 proc. apsinuodijusių. Juodlige užsikrėtus per odą, miršta tik 20 proc. ligonių, jeigu laiku pradedamas gydymas, teigia Biosaugumo departamentas,
Jeigu infekcija turėjo pakankamai laiko įsitvirtinti žmogaus organizme, gydymas nebepadės. Jeigu liga diagnozuojama laiku, antibiotikai ją nesunkiai įveikia, tačiau kai kurie ligos štamai antibiotikams nebepasiduoda.
Juodligę žmogus gali perduoti žmogui, tačiau liga perduodama žmogui ir per užkrėstą galvijo mėsą – ją valgant ar apdorojant.