Eskadra, kurios priekyje yra povandeninis laivas „Severomorsk“, įveikė Kalė sąsiaurį ir dabar yra neutraliuose vandenyse.

Eskadra šiuo metu vienoje įlankoje prie Normandijos krantų laukia, kol pasibaigs audra. Rusija pasirengusi vykdyti manevrus.

NATO šių duomenų kol kas nepatvirtina.

Prasidėjus Ukrainos krizei, ir NATO, ir Rusija gerokai padidino karinių pratybų skaičių Europoje.

Spalio pabaigoje Aljansas registravo neįprastai daug Rusijos naikintuvų mokomųjų skrydžių tarptautinėje erdvėje, be kita ko, virš Šiaurės ir Baltijos jūrų.

Maskva: Rusijos karo laivai pralauks audrą Lamanšo kanale

 Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad šalies karo laivai, dalyvavę savaitę trukusiuose manevruose Šiaurės jūroje, įplaukė į Lamanšo sąsiaurį, kur ketina laukti, kol praslinks smarki audra.

„Stovėjimo metu laivų įgulos mokysis atremti povandenines diversines pajėgas ir priemones, treniruosis užtikrinti laivo gyvybingumą prasiveržus į vidų vandeniui ir kilus gaisrui“, – sakoma agentūros pranešime, kuriame cituojama Šiaurės laivyno pateikta informacija.

Ministerija nurodė, kad ta laivų grupė, kurioje dar yra didelis desanto laivas „Aleksandr Otrakovskij“, tanklaivis ir gelbėjimo vilkikas, dalyvavo karinių jūrų pajėgų pratybose Šiaurės jūroje nuo lapkričio 20 dienos.

Prancūzijos karinės jūrų pajėgos patvirtino tos grupės buvimo vietą ir nurodė, kad Rusijos karo laivų lankymasis Lamanšo sąsiauryje nėra neįprastas.

„Jie ten nevykdo pratybų – tiesiog laukia toje zonoje, kur jie gali lankytis po kelis kartus per metus“, – nurodė šaltiniai Prancūzijos karinių jūrų pajėgų informacijos tarnyboje.

Rusijos pajėgos vykdė įvairias karines pratybas po to, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį ir įsitraukė į konfliktą rytų Ukrainoje.

Vienoje neseniai paskelbtoje analitinėje ataskaitoje pažymima, kad Rusijos ir NATO karinių pajėgų susidūrimų labai pagausėjo po kovą įvykdytos Krymo aneksijos, įskaitant šalių oro erdvės pažeidimus ir artimus susitikimus jūroje.

Ekspertai: Rusijos karo laivai Lamanše – „jokia provokacija“

Rusijos karo laivai penktadienį įplaukė į Lamanšo sąsiaurį, pranešė agentūra „RIA Novosti“, remdamasi rusų kariniu jūrų laivynu. Tačiau tai, anot ekspertų, nėra jokia provokacija.

Tokį dramatiškai atrodantį pranešimą kariniai ekspertai vertina ramiai. „Tai visiškai nieko ypatingo ir jokia provokacija. Tai visiškai normalus reiškinys“, – „Reuters“ cituoja neįvardytą pareigūną iš Vokietijos karinio jūrų laivyno.

Lamanšo sąsiauris, kaip ir, pavyzdžiui, Gibraltaro ar Hormūzo sąsiauriai, esą yra tarptautinis laivybos kelias, kuriuo gali laisvai naudotis visi. Tai galioja ir karo laivams, kurie čia neprivalo nei išjungti savo radarų, nei registruotis. Visiškai normalu ir tai, kad rusų karo laivas įlankoje prie Normandijos laukia, kol praeis audra.

Šių metų gegužę būta panašaus atvejo: tada pro Lamanšą taip pat praplaukė Rusijos laivų flotilė. Laivus tada lydėjo britų karinio laivyno laivai. Didžioji Britanija tai pavadino „rutininiu įvykiu“. Ar eskadra buvo eskortuota ir šį kartą, nežinoma.

Prasidėjus Ukrainos krizei, ir NATO, ir Rusija gerokai padidino karinių pratybų skaičių Europoje. Spalio pabaigoje Aljansas registravo neįprastai daug Rusijos naikintuvų mokomųjų skrydžių tarptautinėje erdvėje, be kita ko, virš Šiaurės ir Baltijos jūrų.

Rusijos karo laivas – netoli Latvijos teritorinių vandenų

Nacionalinės ginkluotosios pajėgos ketvirtadienį netoli Latvijos teritorinių vandenų pastebėjo Rusijos kariškių povandeninių laivų paramos laivą.

Rusijos karinis laivas „SS-750“ buvo identifikuotas Latvijos ypatingoje ekonominėje zonoje, 11,5 jūrmylių nuo šalies teritorinių vandenų.

Praėjusią savaitę Nacionalinės ginkluotosios pajėgos netoli Latvijos pastebėjo rusų „BS Kilo“ klasės povandeninį laivą.

Nuo vasario 1 dienos iki rugsėjo 1-osios Rusijos ginkluotųjų pajėgų lėktuvai ir laivai netoli Latvijos sienos buvo pastebėti 173 kartus. Per pastaruosius penkerius metus jų aktyvumas itin išaugo, pažymi Latvijos gynybos ministerija.

Rusijos orlaiviai dažniausiai atsisako įvykdyti radaro dispečerio prašymą identifikuotis ir dažnai skrenda be skrydžio plano.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (323)