Rusijos opozicijos Berlyne organizuojamos akcijos dalyviai susirinks Potsdamo aikštėje. Eisena turėtų startuoti 14.00 val. vietos laiku (15.00 val. Lietuvos laiku). Galutinis žygeivių taškas – Berlyno „Unter den Linden“ prospekte įsikūrusi Rusijos Federacijos ambasada.
Eisenos maršrutas buvo iš anksto suderintas su Vokietijos policija, rašoma „Deutsche Welle“ portale.
Kaip teigiama akcijos apraše, organizuojamo maršo tikslas – pademonstruoti solidarumą su tais, kurie priešinasi V. Putino režimui ir karui. Pagrindiniai akcijos šūkiai – „Ne Putinui!“, „Ne karui Ukrainoje!“, „Laisvę politiniams kaliniams!“
Akcijos dieną įvairiose pasaulio šalyse įvyko Berlyno antikarinės eisenos palaikymo mitingai. Paremti rusų opozicijos iniciatyvą žmonės rinkosi Australijoje (Melburne ir Adelaidėje), JAV (San Franciske). Pranešama ir apie Naujojoje Zelandijoje bei Japonijoje įvykusias paramos akcijas.
Eiseną organizuoja I. Jašinas, V. Kara-Murza ir J. Navalnaja
Apie planus lapkričio 17 d. Berlyne surengti eitynes Rusijos opozicijos aktyvistai Ilja Jašinas ir Vladimiras Kara-Murza bei kalėjime Rusijoje mirusio politiko Aleksejaus Navalno našlė Julija Navalnaja paskelbė dar spalio pabaigoje.
Jie, be kita ko, nurodė, kad Rusijoje šiuo metu nėra jokių galimybių rengti teisėtus protestus.
„Tačiau mes vis dar galime parodyti, kad egzistuoja taiki, laisva ir civilizuota Rusija. Mes esame, mes netylime ir veikiame išvien“, – socialiniame tinkle parašė I. Jašinas.
Nors opozicijos atstovų nusiteikimas priešintis V. Putino režimui ir karui Ukrainoje – akivaizdus, šie žmonės nėra tokie vieningi, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.
Ar bus mojuojama Rusijos vėliava
Artėjant eitynių dienai socialiniuose tinkluose išsirutuliojo diskusija, ar protesto dalyviai galės Berlyno gatvėse plevėsuoti Rusijos vėliava. Pavyzdžiu, eisenos anonsus iliustruojančiose nuotraukose – vaizdai iš 2014 metais Maskvoje vykusios akcijos prieš neteisėtą Krymo aneksiją. Iš jų matyti, kad tuo metu protestuotojai mojavo Rusijos ir Ukrainos vėliavomis.
Tačiau pradėtas žiaurus karas diskreditavo Rusijos vėliavos spalvas. Kaip aiškino iš Rusijos išvykusi žurnalistė Ksenija Larina, reikalas tas, kad „nešini šia vėliava žygiavo karo nusikaltėliai ir bendrininkai“.
Politologas Aleksandras Kynevas tokiai griežtai pozicijai nepritaria. Jis teigia, kad papildomų sąlygų, susijusių su vėliavomis, muzika ar apranga, primetimas protesto akcijos dalyviams tiktai sumažintų jų aktyvumą ir sukeltų susiskaldymą.
Siekdami atsiriboti nuo oficialios Rusijos pozicijos, taigi, ir nuo baltos, mėlynos bei raudonos spalvų vėliavos, kai kurie Rusijos opozicijos atstovų pasirinko tokią, kur vietoje raudonos spalvos – balta.
Vienas iš sekmadieninės akcijos organizatorių I. Jašinas nurodė, kad šis klausimas nebus kaip nors reguliuojamas.
„Dėl vėliavos nediskutavome. Tai nesvarbu“, – pasakė jis per pokalbį su „Deutsche Welle“ ir dar pridūrė, kad V. Putinas nėra Rusijos vėliavos savininkas ir jokių teisių į ją neturi.