Leidinio duomenimis, Ksenija Šoigu pirmą kartą diplomatinį pasą gavo 2017 m., o vėliau – 2021 m. ir su juo skrido į Jungtiniu Arabų Emyratus, Kiniją, Katarą, Izraelį, Azerbaidžaną ir Europos šalis. Ilja Medvedevas tokį dokumentą gavo 2012 m., o 2017 m. jį gavo dar kartą,. Jis lankėsi Europoje ir Izraelyje. Aleksandras Mišustinas „žaliojo“ paso savininku tapo būdamas 19 metų, iškart po to, kai jo tėvas buvo patvirtintas Rusijos vyriausybės vadovu.

Ksenija Šoigu su vyru

Tarp Rusijos oligarchų, skridusių su diplomatų statusu, leidinyje išskiriami Olegas Deripaska, Ališeras Usmanovas ir Igoris Jusufovas, iš kurių pirmieji du su diplomatiniais pasais keliavo į Jungtines Valstijas ir Europą.

Panašus dokumentas taip pat buvo išduotas „Rosneft“ vadovui Igoriui Sečinui ir „Rostec“ vadovui Sergejui Čemezovui bei Rusijos geležinkelių generaliniam direktoriui Olegui Belozerovui ir Rusijos Federacijos prezidento padėjėjui Andrejui Fursenkai. Toje pačioje eilėje su jais yra FSB generolai Aleksandras Bortnikovas, Sergejus Beseda, Sergejus Koroliovas ir Aleksejus Sedovas, kurie spėjo išskristi į Europos šalis su „žaliuoju“ pasu prieš Rusijos plataus masto invaziją į Ukrainą.

Vladimiras Putinas, Igoris Sečinas

Leidinys „The Insider“ pažymi, kad diplomatiniai pasai teisėtai išduodami Užsienio reikalų ministerijos darbuotojams, ministrams, parlamentarams ir kai kurių kitų kategorijų pareigūnams, tačiau jie gali būti išduodami ir kitiems asmenims „Rusijos Federacijos prezidento sprendimu“.

„Formaliai diplomatinis pasas yra tarnybinis dokumentas. Valstybės tarnautojai su juo gali skristi tik į komandiruotes, o grįžę privalo jį atiduoti personalo skyriui. Tačiau ši taisyklė, savaime suprantama, taikoma ne visiems. Į VIP asmenų, turinčių diplomatinį pasą, keliones į tokias vietas, kaip Žydrasis krantas, visada buvo žiūrima pro pirštus“, – interviu leidiniui sakė buvęs Rusijos vyriausybės pareigūnas.

Sergejus Čemezovas

Šiuo metu Rusijos diplomatinis pasas nesuteikia daug privilegijų: bevizis įvažiavimas į Šengeno zoną jo turėtojams sustabdytas, be vizos galima įvažiuoti tik į kai kurias šalis, pavyzdžiui, Albaniją, Islandiją, Kiniją ir kai kurias Afrikos šalis.

2024 m. pradžioje buvo išsiaiškinta, kad Rusijos oligarchai ir pareigūnai, nepaisydami sankcijų, toliau atostogauja užsienio kurortuose. Tačiau sankcijos, kaip rašė „Telegram“ kanalas „Mozhem Obychastny“ , vis dėlto pakeitė daugelio Rusijos pareigūnų gyvenimo būdą: gerokai pasikeitė skrydžių maršrutai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją