RSK yra geriau žinomas, nes balandžio mėnesį jo kovotojai surengė didelio atgarsio sulaukusią misiją į su Ukraina besiribojančią Rusijos Briansko sritį.
Šį kartą, rašoma „Telegram“, abi grupės „susitarė suvienyti savo pastangas ir stoti į mūšį kartu“.
Lyderiai
RSK teigia, kad yra „dešiniųjų konservatyvių pažiūrų“. Jo įkūrėjas Denisas Kapustinas – dar žinomas kaip Denisas Nikitinas – yra susijęs su kraštutiniais dešiniaisiais ir futbolo chuliganizmu, anksčiau organizavo mišrių kovos menų renginius ir vadovavo drabužių prekės ženklui „White Rex“. Rusija yra paskelbusi jį teroristu.
RSK paskelbė įsiveržimo vaizdo įrašą, kuriame matyti rusvaplaukis vyras su organizacijos logotipu ant drabužių.
Interneto svetainėje „Agentstvo“ jis įvardytas kaip Aleksejus Levkinas, neonacių interneto svetainės „Wotanjugend“ įkūrėjas, anksčiau tarnavęs Ukrainos batalione „Azov“.
Rusijos laisvės legiono politinis lyderis yra buvęs Rusijos įstatymų leidėjas Ilja Ponomariovas, vienintelis parlamento narys, balsavęs prieš Krymo aneksiją ir vėliau persikėlęs gyventi į Ukrainą.
Legiono logotipas – sugniaužtas kumštis. Jo socialiniame tinkle paskelbtame vaizdo įraše matomas kamufliažu vilkintis vyras, kuris sako, kad jie ėmėsi ginklo prieš „Kremliaus diktatūrą“. Rusija paskelbė jį teroristine organizacija.
Ukrainos transliuojamoje karinių naujienų laidoje antradienį buvo parodytas legiono kovotojas šaukiniu „Cezaris“. Svetainėje „Agentstvo“ rašoma, kad maždaug prieš dešimtmetį jis buvo susijęs su Rusijos baltųjų supremacistų organizacija „Imperatoriškasis legionas“.
Misijos
RSK teigia, kad dabar vykdo sabotažo ir žvalgybos misijas. Vienas Korpuso kovotojas šaukiniu „Fortūna“ kovo mėnesį agentūrai AFP sakė, kad būdamas Ukrainos teritorijoje jis koordinuoja savo veiksmus su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis, tačiau misijas į Rusiją vykdo savo rizika. Jis sakė, kad RSK yra „šimtai“ kovotojų.
Legionas save vadina „partizaniniu“ judėjimu, turinčiu politinį ir karinį sparnus. Jo interneto svetainėje rašoma, kad jis buvo įkurtas 2022 metų pavasarį ir siekia išvyti Rusijos karius iš Ukrainos, o tada „sukurti naują laisvą Rusiją“.
Informacijos apie jo vaidmenį kovose nėra daug. Teigiama, kad legionas vykdo tiesioginius veiksmus, kuriais siekiama sugadinti arba sunaikinti geležinkelio bėgius ir karinę infrastruktūrą Rusijoje.
Kovotojas šaukiniu „Cezaris“ viename interviu televizijai sakė, kad abi grupuotės Belgorode vykdo „taikos palaikymo operaciją“.
„Pastarosiomis dienomis mes įrodėme... kad galime sėkmingai vykdyti gana didelę operaciją, kurios mastas laikui bėgant didės“, – sakė jis ir pažadėjo, kad ginkluoto pasipriešinimo veiksmų Rusijoje bus daugiau.
Įranga
I. Ponomariovas šią savaitę Didžiosios Britanijos radijui LBC teigė, kad ukrainiečiai „padeda mums mokydami mūsų pajėgas ir aprūpindami mus reikiama įranga“.
Legionas tviteryje rašė, kad turi prancūziškų sunkiųjų minosvaidžių RT61.
RSK paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti kovotojai, važiuojantys šarvuočiu, kuris, pasak jo, yra trofėjinis – priklausė Rusijos saugumo tarnybai FSB, prižiūrinčiai pasieniečius.
Rusijos reakcija
Rusijos karinis tinklaraštis „Rybar“, „Telegram“ turintis daugiau kaip milijoną prenumeratorių, rašė, kad „pagrindinis ukrainiečių grupuočių tikslas – nukreipti dėmesį, sėti paniką ir diskredituoti Rusijos valdžios institucijas“.
Samdinių grupuotės „Vagner“ įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas dėl incidento kaltino Rusijos valstybės nesėkmes. „Užuot užtikrinę valstybės saugumą, vieni siurbia pinigus, kiti elgiasi kaip kvailiai“, – rašė jis pranešime spaudai.