Ši žinia buvo paskelbta po kelias savaites trukusio Ukrainos kontrpuolimo miesto kryptimi ir Rusijos skubėjimo perkelti dešimtis tūkstančių jo gyventojų.
Šio pranešimo laukė įtakingi Rusijos karo tinklaraštininkai, kurie jį apibūdino kaip skaudų smūgį.
„Matyt, teks palikti miestą, kad ir kaip skaudu būtų dabar apie tai rašyti“, – teigė tinklaraštis „War Gonzo“, turintis daugiau kaip 1,3 mln. prenumeratorių „Telegram“.
„Paprastai tariant, Chersono negalima paimti plikomis rankomis, – sakoma tinklaraštyje. – Taip, tai juodas puslapis Rusijos kariuomenės istorijoje. Rusijos valstybės istorijoje. Tragiškas puslapis“.
Jevgenijus Prigožinas, vadovaujantis samdomų karių grupuotei „Vagner“ ir samdantis kalinius kovoti Ukrainoje, taip pat pakoemntavo rusų karių išvedimą iš Chersono.
Pasak J. Prigožino, sprendimas išvesti kariuomenę iš dešiniojo Dniepro kranto nėra lengvas, tačiau tai esą rodo vadovybės pasirengimą prisiimti atsakomybę už karių gyvybes.
Jo nuomone, kariuomenės išvedimas su minimaliais „nuostoliais yra Surovikino pasiekimas, kuris nedaro garbės Rusijos kariuomenei, bet pabrėžia asmenines vado savybes“. Jis esą pasielgė „kaip žmogus, nebijantis atsakomybės“.
Žinia apie traukimąsi iš Chersono žymi vieną svarbiausių Rusijos atsitraukimų ir galimą posūkį devintą mėnesį vykstančiame kare.
Karui vadovaujantis generolas Sergejus Surovikinas per televiziją sakė, kad nebeįmanoma išlaikyti Chersono miesto aprūpinimo.
„Mes išsaugosime savo karių gyvybes ir savo dalinių kovinį pajėgumą. Laikyti juos dešiniajame (vakariniame) krante yra beprasmiška. Kai kuriuos iš jų galima panaudoti kituose frontuose“, – sakė S. Surovikinas. Jis dar suspėjo pareikšti, kad per mūšius Chersono regione Ukraina neteko 9 500 kovotojų, o Rusija – 7-8 kartus mažiau.
S. Šoigu atsakė: „Sutinku su jūsų išvadomis ir pasiūlymais. Tęskite kariuomenės išvedimą ir imkitės visų priemonių perkelti pajėgas per upę“.