Štai ką rašo S. Lukjanenka, nesigėdydamas savo išsireiškimų apie Ukrainą: „Savo skaitytojams iš Ukrainos aš patarsiu – būkite atsargūs ir išmintingi. Taip, turbūt normaliems ukrainiečiams pridursiu. Negalite, nenorite, bijote priešintis fašistinei šlykštynei – išvažiuokite. Į Rusiją, į Baltarusiją. Mes jums ne svetimi, o jūs mums – savi. Juk Ukraina nuo šiol – prakeikta žemė, kuri tris kartas kratysis savo niekšingumo ir bailumo.
Na ir ukrainiečių rašytojams fantastams. Kai kuriems – ir jie puikiai žino, į ką konkrečiai aš kreipiuosi... Garbinkite Maidano kovotojus ir neškite jiems pyragėlius, šlykštynės. Tačiau jei nors viena rašanti „persona“, šlovinusi Maidaną ir „trenkta Maidanu“, rašanti rusų kalba ir spausdinanti savo kūrinius Rusijoje, panorės pasirodyti Rusijos suvažiavimuose – aš būsiu prieš.
Panorės publikuoti Rusijoje – dėsiu visas pastangas, kad sutrukdyti. Būkite nuoseklūs, niekšai! Aš nuo šiol į Ukrainą nevažiuoju, Ukrainos suvažiavimuose nedalyvauju, versti savo knygas į ukrainiečių kalbą draudžiu.
Rekomenduoju ir jums laikytis tos pačios taisyklės. Gerai?“
S. Lukjanenkos knygos išverstos į daugiau kaip tris dešimtis kalbų – jis vienas labiausiai verčiamų Rusijos autorių. Jo knygos išleistos 25 šalyse.
Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje jis yra labiausiai leidžiamas rusų rašytojas. 2003 metais S. Lukjanenka buvo pripažintas geriausiu Europos fantastu.
S. Lukjanenka vienu metu taip pat buvo kaltinamas priešiškumu Baltijos šalims. Be to, jis palaikė Bronzinio kario gynėjų judėjimą „Načnoj dozor“ Estijoje ir netgi įstojo į šią organizaciją.
D. Kiseliovas apkaltino V. Janukovyčių „išdavyste“
Šis žurnalisto Dmitrijaus Kiseliovo pareiškimas per pagrindinį Rusijos valstybinės televizijos kanalą tapo negailestingu įvertinimu lyderiui, kuris, kaip tikėjosi Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas, turėjo labiau priartinti Kijevą prie Maskvos.
Laidų vedėjas, garsėjantis tulžingais pasisakymais prieš Vakarų šalis, kritikavo Jungtines Valstijas ir Europos Sąjungą (ES) dėl jų vaidmens Ukrainos krizėje, tačiau vėliau nusitaikė į V.Janukovyčių, pareiškęs, kad pagrindinė kaltė tenka šalies lyderiui.
„Vakarai yra Vakarai, tačiau bet kokiu atveju valstybės vadovui tenka esminė atsakomybė už savo šalį“, – D.Kiseliovas sakė per laidą „Vesti nedeli“ („Savaitės žinios“), kuri buvo rodoma kanalo „Rossija 1“ po Sočio žiemos olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos transliacijos.
„Viktoras Janukovyčius, turintis visas prezidento galias, turėjo pareigą užtikrinti šalies stabilumą, įveikti susipriešinimą ir ryžtingai sustabdyti ekstremizmą“, – pažymėjo jis.
„Janukovyčius pasirodė esantis nepajėgus ne vien sukurti valstybės strategiją, bet netgi suformuluoti realių savo šalies nacionalinių interesų“, – pridūrė D.Kiseliovas, kurį V.Putinas šį mėnesį apdovanojo medaliu ir kurio laidose analitikai ieško užuominų apie Kremliaus poziciją bei planuojamus veiksmus.
„Janukovyčius tik atrodė amorfiškas; tikrovėje jis ėmėsi veiksmų. Rezultatas: tikra Ukrainos žmonių, savo partnerių ir netgi – kas yra visiškai žema – savo politikos išdavystė“, – komentavo laidos vedėjas.
„Padariniai – neatitaisomi. Ukraina yra per žingsnį nuo skilimo ir galbūt jau yra peržengusi pilietinio karo slenkstį, – pridūrė jis. – Dabar Ukrainoje nebėra tokio politinio veiksnio kaip Janukovyčius. Jis po savęs paliko ... anarchiją.“
V.Janukovyčius išprovokavo tris mėnesius trukusią ir dešimtis žmonių gyvybių pareikalavusią priešpriešą, kai, spaudžiamas Rusijos, lapkritį atsisakė pasirašyti politinės asociacijos ir laisvosios prekybos sutartis su ES bei pareiškė, kad Ukraina sieks grįžti prie glaudesnių ryšių su Maskva.
Praeitą penktadienį jis pasirašė taikos sutartį su opozicijos lyderiais po anksčiau tą savaitė vykusių kruvinų susirėmimų tarp protestuotojų ir saugumo pajėgų Kijevo centre, tačiau vėliau pabėgo iš sostinės, o įstatymų leidėjai nedelsdami balsavo už jo nušalinimą bei paskyrė laikiną šalies vadovą.
V.Janukovyčiaus buvimo vieta iki šiol nežinoma.
Rusija, kuri gruodį pasiūlė Ukrainai 15 mlrd. dolerių finansinės pagalbos paketą, praeitą savaitę leido suprasti, kad V.Janukovyčius turi atkurti tvarką, nes priešingu atveju neteks Maskvos paramos. Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas sakė, kad jo vyriausybė negali palaikyti visaverčių ryšių su lyderiu, į kurį „valomasi kojas kaip į skudurą“.