Eksprezidento advokato išplatintame pareiškime rašoma, kad M. Saakašvilis atsisako maisto.
„Paskelbiau bado streiką reikalaudamas liautis naudoti teisingumą įgyvendinančias institucijas politiniam persekiojimui Sakartvele ir grįžti prie normalaus demokratinio proceso“, – rašo M. Saakšvilis išplatintame pareiškime.
„Kol esu kalinamas, nevalgysiu jokio maisto ir esu pasirengęs mirti. Tuo pat metu noriu iki galo išlaikyti sveiką nuovoką ir darbingumą, todėl esu pasirengęs sutikti su gydymu medikamentais“, – nurodoma pareiškime.
Advokatas Dmitrijus Sadzaglišvilis pranešė, kad buvusio valstybės vadovo sveikatos būklė šiuo metu stabili, kokių nors nerimą keliančių simptomų nepasireiškia.
Rekomendavo Saakašvilį guldyti į ligoninę
Gydytojas Nikolozas Kipšidzė praėjusią savaitę išreiškė susirūpinimą, kad M. Saakašvilio sveikatai gali būti padaryta negrįžtama žala, sakydamas, jog dėl buvusio lyderio „kraujo sutrikimo bado streikas jam yra ypač pavojingas“.
Antradienį vakare M. Saakašvilį apžiūrėjo gydytojai, jie ir rekomendavo jį paguldyti į ligoninę, agentūrai AFP sakė jo advokatas Dito Sadzaglišvilis.
Tą pačią dieną Sakartvelo teisingumo ministras Rati Bregadzė žurnalistams sakė, kad vyriausybė „laikysis gydytojų rekomendacijų“, ir pridūrė, kad tokiam perkėlimui reikalingas M. Saakašvilio sutikimas.
2004-2013 metais Sakartvelo prezidentu buvęs M. Saakašvilis buvo suimtas ir įkalintas spalio 1 dieną grįžęs iš tremties Ukrainoje.
53-ejų metų pagrindinės šalies opozicinės jėgos – Vieningojo nacionalinio judėjimo – įkūrėjas tuoj pat pradėjo bado streiką, protestuodamas prieš, jo nuomone, politiškai motyvuotą baudžiamąjį persekiojimą.
2018 metais M. Saakašvilis buvo nuteistas už akių dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir nuteistas šešerius metus kalėti.
Antradienį grupė Europos Parlamento narių paragino M. Saakašvilį paleisti į laisvę, kol Europos Žmogaus Teisių Teismas, nagrinėjantis M. Saakašvilio apeliaciją dėl jo nuteisimo, priims sprendimą.
Ministras pirmininkas Iraklijus Garibašvilis sukėlė triukšmą šalyje, kai neseniai pareiškė, kad vyriausybė turėjo suimti M. Saakašvilį, nes jis atsisakė pasitraukti iš politikos.
Praėjusią savaitę dešimtys tūkstančių kartvelų susirinko sostinės Tbilisio gatvėse reikalaudami paleisti M. Saakašvilį, o daugiau kaip 90 tūkst. žmonių pasirašė jį remiančią peticiją.