Šis žingsnis žengtas prieš tai Tbilisiui neseniai priėmus prieš nevyriausybines organizacijas nukreiptą „užsienio įtakos“ įstatymą, sukėlusį kelias savaites trukusius masinius antivyriausybinius protestus, pasmerktą Vakarų. Praėjusį mėnesį Europos Sąjunga (ES) perspėjo valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ vyriausybę, kad ji „suka iš kelio“ įstoti į bloką, teikdama Europos vertybėms prieštaraujančius pasiūlymus.

Per balsavimą, kurį boikotavo opozicinės partijos, „Sakartvelo svajonės“ įstatymų leidėjai per pirmąjį svarstymą priėmė įstatymo projektą, už jį balsavo 78 parlamentarai. Iki metų pabaigos numatyti dar du svarstymai, kad projektas taptų įstatymu. Įstatymas „susijęs su tos pačios lyties asmenų santykių ir kraujomaišos propagandos ribojimu švietimo įstaigose ir televizijos laidose“.

Rusija prieš daugiau nei dešimtmetį priėmė panašų įstatymą, draudžiantį propaguoti vaikams „netradicinius“ santykius. Vakarai tai kritikavo kaip LGBTQ bendruomenės stigmatizaciją, tačiau ultrakonservatyvūs įstatymų leidėjai atmetė liberalias Vakarų vertybes. Maskva išplėtė įstatymą 2022 m., uždraudusi bet kokį viešą LGBTQ žmonių atstovavimą.

2012 m. į valdžią atėjusi „Sakartvelo svajonė“ iš pradžių laikėsi liberalios provakarietiškos politikos, bet per pastaruosius dvejus metus sustiprino antivakarietiškas ir antiliberalias pozicijas. Kritikai kaltina, kad ji suartėjo su Kremliumi ir pakerta Sakartvelo siekį įstoti į ES.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją