Tbilisyje policija vandens patrankomis ir ašarinėmis dujomis vaikė demonstrantus, kurie į saugumo pajėgas laidė petardas. Pareigūnai stengėsi nustumti minią nuo parlamento rūmų.
Pirmiau, solidarizuodamosi su demonstrantais, veiklą neribotam laikui sustabdė eilė mokyklų ir universitetų, pranešė naujienų agentūra „Interpress“.
Ministras pirmininkas Iraklijus Kobachidzė praėjusį ketvirtadienį iki 2028 m. sustabdė derybas dėl stojimo į ES, tuo pakurstydamas protestų bangą. Sakartvelo narystė ES yra numatyta šalies konstitucijoje.
Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad pastarosiomis dienomis sulaikyta daugiau nei 200 demonstrantų, prognozuodama, kad protestų gali kilti daugiau.
Vokietija: Sakartvelo narystei ES durys tebėra atvertos
Vokietija pirmadienį paskelbė teberemianti Sakartvelo, kurio sostinėje Tbilisyje vyksta audringi protestai prieš vyriausybės planus atidėti derybas dėl narystės Europos Sąjungoje, siekį tapti šalių bloko nariu.
„Durys į Europą Sakartvelui tebėra atvertos. Tačiau svarbu, kad Sakartvelas pats nuspręstų eiti tuo keliu, nes mes matome, kad protestų dalyviai nori juo eiti“, – pasakė užsienio reikalų ministerijos atstovas Sebastianas Fischeris.
Sakartvelo vyriausybė „nusigręžė“ nuo savo tikslo įstoti į ES, eilinėje spaudos konferencijoje pasakė S. Fischeris.
„Mes su susirūpinimu sekame įvykių eigą“, – kalbėdamas apie protestus, kurių metu už narystę ES nusiteikę demonstrantai susirėmė su policija, sakė S. Fischeris.
Vokietija „ne kartą aiškiai sakė, kad mes remiame Sakartvelo stojimo į ES procesą ir ateityje matome šią šalį Europos Sąjungos sudėtyje“, – pasakė S. Fischeris.
„Masiniai pastarųjų kelių dienų protestai labai aiškiai rodo, kad daugybė Sakartvelo gyventojų vis dar nori ateities ES.“
Per demonstracijas Sakartvele buvo sužeisti 26 žmonės, daugiausia protestuotojai
Sakartvelo sveikatos ministerija antradienį pranešė, kad per pastarąją antivyriausybinių protestų naktį šioje Kaukazo šalyje buvo sužeisti 26 žmonės, daugiausia protestuotojai.
Nuo spalį vykusių ginčijamų rinkimų Sakartvelą purto politinė krizė, pastarosiomis dienomis į gatves išėjo dešimtys tūkstančių šalies narystę Europos Sąjungoje palaikančių protestuotojų, pasipiktinusių valdančiosios „Sakartvelo svajonės“ partijos sprendimu iki 2028 m. atidėti derybas dėl narystės.
Pirmadienį masiniai protestai Tbilisyje vyko penktą dieną iš eilės.
Ministerija nurodė, kad po protesto pirmadienį į medicinos įstaigas buvo nuvežti „26 asmenys, tarp jų 23 protestuotojai ir trys Vidaus reikalų ministerijos atstovai“, tai nuoroda į teisėsaugos pareigūnus. Nė vieno jų sužalojimai nekelia pavojaus gyvybei, pridūrė ministerija, bet kai kurie sužeistieji „tebėra prižiūrimi medikų“.
Vakarų šalys kritikuoja Tbilisį dėl perteklinio policijos atsako į demonstracijas, Jungtinių Tautų žmogaus teisių vadovas pirmadienį pareiškė susirūpinimą dėl „neproporcingo“ jėgos panaudojimo.
Antradienio naktį riaušių policijos ir daugiausia jaunų protestuotojų priešprieša tęsėsi, policija panaudojo ašarines dujas prieš šimtus demonstrantų, šie reagavo svaidydami fejerverkus.
Sakartvelo premjeras kaltina opoziciją per protestus „organizuojant“ smurtą
Antradienį Sakartvelo ministras pirmininkas Iraklis Kobachidzė apkaltino opozicijos grupes naudojant „organizuotą smurtą“ per šalį purtančius masinius antivyriausybinius mitingus ir pagrasino nubausti oponuojančias partijas ir nevyriausybines organizacijas (NVO).
„Opozicijos politikai, pastarosiomis dienomis organizuojantys smurtą, kai patys slepiasi savo biuruose, neišvengs atsakomybės“, – per spaudos konferenciją sakė I. Kobachidzė ir pridūrė, kad NVO taip pat „neišvengs atsakomybės, kaip numato įstatymai“.