ES ir JAV paragino ištirti rinkimų „pažeidimus“ per spalio 26 dienos balsavimą, kurį laimėjo valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“.

Provakarietiška opozicija atsisakė pripažinti rinkimų rezultatus ar įžengti į naujai išrinktą parlamentą, kurį laiko „neteisėtu“.

Su valdančiąja partija nesutarianti S. Zurabišvili taip pat pavadino balsavimą nelegitimiu ir apkaltino Rusiją kišimusi. Maskva tai neigia.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje S. Zurabišvili teigė, kad rinkimus „kontroliavo ir jais manipuliavo viena partija“.

„Štai kodėl dabar turime krizę“, – sakė ji, pridurdama, kad šaliai reikia „naujų rinkimų, kad Sakartvelas turėtų teisėtą parlamentą, teisėtą vyriausybę“.

„Mūsų draugai yra čia, kad kartu su mumis ieškotų būdų, kaip padėti Sakartvelui išbristi iš šios krizės“, – sakė S. Zurabišvili, turėjusi omenyje pirmadienį į šalį atvykusią aštuonių Europos valstybių, įskaitant Prancūziją ir Vokietiją, parlamento narių grupę.

Parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis atsisakė susitikti su šia delegacija.

Penktadienį ES vadovas Charles’is Michelis pareiškė, kad „esama rimtų įtarimų dėl sukčiavimo, kuriuos reikia rimtai ištirti“.

Prieš rinkimus Briuselis įspėjo, kad balsavimas nulems Sakartvelo galimybes įstoti į bloką.

Dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į Tbilisio gatves protestuoti prieš įtariamą rinkimų rezultatų klastojimą.

Pagrindinių Sakartvelo rinkimų stebėtojų grupė anksčiau pareiškė aptikusi įrodymų apie sudėtingą plataus masto rinkimų klastojimo schemą, kuri pakreipė rezultatus „Sakartvelo svajonės“ naudai.

Valdančioji partija tvirtina, kad balsavimas buvo laisvas ir sąžiningas ir kad narystė ES išlieka „svarbiausiu vyriausybės prioritetu“.

Tačiau kritikai kaltina vis labiau konservatyvią partiją, kad ji išvedė Sakartvelą iš europinio kelio ir nori sugrąžinti į Maskvos orbitą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)