Kaip teigiama, surengtame susitikime dalyvavo Estijos ambasadorė Marge Mardisalu-Kahar, taip pat Lietuvos ambasadorius Darius Vitkauskas ir Latvijos reikalų patikėtinė Lolita Lenkeviča.
„Sakartvelo pusei nepriimtini pareiškimai, kuriais siekiama daryti įtaką suverenios valstybės institucijų veiklai ir kurie yra laikomi kišimusi į šalies vidaus reikalus“, – pareiškė ministerija. Ji pabrėžė, kad sankcijų Sakartvelo vyriausybei ir teisėsaugos institucijoms pritaikymas „yra nesuderinamas su šalių partnerystės pagrindais“.
Ministerija teigė, kad Sakartvelas „išlieka įsipareigojęs laikytis tarptautinių normų“ ir vadovaujasi savo Konstitucija bei tarptautiniais standartais, jog „užtikrintų viešąją tvarką ir saugumą šalyje“.
Anksčiau šią savaitę buvo pranešta, kad dėl žmogaus teisių pažeidimų, užfiksuotų brutaliai malšinant protestus Sakartvelo sostinėje Tbilisyje, Lietuva, Latvija ir Estija pritaikė ribojamąsias priemones 11 Sakartvelo politikų bei pareigūnų, tarp jų ir buvusiam premjerui, milijardieriui, valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ įkūrėjui Bidzinai Ivanišviliui. Šiems pareigūnams penkerius metus uždrausta atvykti į Baltijos šalis.
Pastaruoju metu Sakartvelą krečia protestai, kilę po to, kai „Sakartvelo svajonė“ praėjusią savaitę paskelbė, kad iki 2028 m. atidedamos derybos dėl stojimo į Europos Sąjungą. Daugiausia jauni protestuotojai kaltina valdančiąją partiją vykdant Rusijos nurodymus ir baiminasi, kad Sakartvelas grįš į Maskvos orbitą. Į gatves išėję kartvelai tramdomi guminėmis kulkomis, ašarinėmis dujomis ir vandens patrankomis. Policija suėmė šimtus protestuotojų.