Nors V. Zelenskis viešai įvardijo pagrindinius Ukrainos reikalavimus (visiškas Rusijos pajėgų išvedimas ir narystė NATO), jis taip pat atmetė bet kokias nuolaidas, susijusias su suverenitetu ar teritorija. Kita vertus, atsižvelgiant į tai, kad šalis ruošiasi trečiai karo žiemai, o Vakarų parama pradeda mažėti, Ukrainos pareigūnai užsiminė apie būtinybę pradėti aptarinėti karo užbaigimo strategiją.

Buvo tikimasi, kad išsamiau šiuo klausimu bus diskutuojama Ramšteino formato susitikime, tačiau Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Joe Bidenas atšaukė dalyvavimą dėl uragano Miltonas. Tuo tarp V. Zelenskis stengiasi užsitikrinti paramą savo pergalės planui, kuriame numatyti konkretūs žingsniai sąžiningam karo užbaigimui užtikrinti.

JAV oficialieji asmenys paprašė Kyjivo parengti kitų metų veiksmų planą, įskaitant karinę ir finansinę paramą. V. Zelenskis žadėjo pateikti detalių po konsultacijos su sąjungininkais. Visgi jis kategoriškai atmeta teritorinių nuolaidų galimybę, nepaisant to, kad kai kurie Vakarų partneriai spaudžia Ukrainą turėti aiškesnę karo pabaigos viziją.

Pirmadienį, spalio 7 d., V. Zelenskis pasakė: „Prašome mūsų partnerių apibrėžti, kaip jie mato šio karo pabaigą, Ukrainos vietą pasaulio saugumo architektūroje ir bendrus žingsnius, kurie gali padėti užbaigti šį karą.“

Kadangi Kyjivas dar neatskleidė visų savo „pergalės plano“ detalių, vienas NATO valdininkas padarė prielaidą, jog Ukrainos valdininkai galbūt dar nėra visiškai apsisprendę dėl konkrečios strategijos, todėl turi erdvės tolesniems manevrams.

Ukrainos narystė NATO lieka vienu iš svarbiausių klausimų, suskaldžiusių sąjungininkus. Anot oficialiųjų asmenų, J. Bidenas spaudžiamas oficialiai pakviesti Kyjivą prisijungti prie Aljanso. Ir nors vargiai tikėtina, kad JAV prezidentas tai padarys, toks variantas laikomas potencialia bet kokių derybų su Kremliumi paskata. Tuo tarpu kai kurie analitikai mano, kad patikimos dvišalės saugumo garantijos, ypač suteiktos JAV, galėtų de facto pakeisti narystę.

Be to, politinė situacija JAV, konkrečiai, prezidento rinkimai, gali paveikti karo eigą. Demokratų partijos kandidatė Kamala Harris neapsisprendė dėl savo pozicijos Ukrainos narystės NATO klausimu, užtat Donaldas Trumpas žada greitai užbaigti karą, tikėtina, ne Kyjivo naudai.

Europos šalys taip pat susiduria su finansiniais sunkumais, apsunkinančiais pagalbos Ukrainai teikimą. Be to, globalieji Pietūs pareikalavo Kyjivą pradėti taikos derybas su Rusija.