Tai dalis šiais metais rengiamos ginkluotės bandymų serijos, kuri lydi vis agresyvesnę lyderio Kim Jong Uno retoriką.
Šįmet Kim Jong Unas paskelbė Pietų Korėją savo šalies „pagrindine prieše“, uždarė susivienijimui ir informavimui skirtas agentūras bei pagrasino karu, jei bus pažeista „bent 0,001 mm“ Šiaurės Korėjos teritorijos.
Pchenjanas taip pat išplėtė ginkluotės, įskaitant sparnuotąsias raketas, „povandeninę branduolinio ginklo sistemą“ ir kietuoju kuru varomą hipergarsinę balistinę raketą, bandymus.
„Mūsų kariuomenė šiandien apie 9 val. (vietos laiku) virš vandenų į šiaurės rytus nuo Vonsano pastebėjo kelias nežinomas sparnuotąsias raketas; Pietų Korėjos ir JAV žvalgybos tarnybos atlieka išsamią analizę“, – pranešime sakė Jungtinis štabas.
Jis pridūrė, kad kariuomenė „stiprina stebėjimą ir budrumą bei atidžiai stebi papildomus ženklus ir Šiaurės Korėjos veiksmus“.
Anksčiau šią savaitę Šiaurės Korėja pranešė, kad išbandė naują daugkartinio raketų paleidimo valdymo sistemą, kurios vaidmuo mūšio lauke bus „išplėstas“.
Sparnuotųjų raketų paleidimai paskatino ekspertų spėliones, kad šalis išbando ginkluotę prieš išsiųsdama ją Rusijai.
Pastaraisiais mėnesiais Pchenjanas ir Maskva sustiprino tarpusavio ryšius. Rugsėjį lyderis Kim Jong Unas retos kelionės į Rusiją metu susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu.
Seulas ir Vašingtonas yra apkaltinę Šiaurės Korėją, kad ši šalis tiekia Rusijai ginkluotę mainais į techninę paramą Kim Jong Uno palydovų programai, o tai pažeistų abiem režimams taikomas Jungtinių Tautų (JT) sankcijas.
Dabartinės JT sankcijos Pchenjanui nedraudžia išbandyti sparnuotųjų raketų.
Šios raketos paprastai yra varomos reaktyviniais varikliais ir skrieja mažesniame aukštyje nei sudėtingesnės balistinės raketos, todėl jas sunkiau aptikti ir perimti.